GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-07-2021 08:00   Güncelleme : 10-07-2021 08:00

BİR TEK MEMURA BAYRAM İKRAMİYESİ YOK

BİR TEK MEMURA BAYRAM İKRAMİYESİ YOK

 

Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı Fatih Galender Zengin, memurlara da bayram ikramiyesi verilerek, bayram sevinci yaşatılmasını istedi.

“3600 ek gösterge konusu artık gündemden düşmelidir” diyen Fatih Galender Zengin, “Sayın Cumhurbaşkanının bu konuda bir sözü var ve insanlar umutla bekliyor. Bu konuda sadece dört meslek gurubu değil tüm kamu çalışanlarını kapsayacak bir adım atılmalı ve verilen söz yere düşürülmemelidir. Biz Türk sağlık Sen olarak bu konuda çalışmamızı yapıp TBMM’ye ilettik. Bu çalışma üzerinden gayet hakkaniyetli bir ek gösterge düzenlemesi yapılabilir” dedi.

Beklentiler

Beklentileri de dile getiren Zengin, şunları söyledi;

“Sözleşmeli personelin durumu ortada. 2011 ve 2013 yılında sözleşmeli personele kadro verildi yine verilebilir. Yöneticinin iki dudağı arasına sıkıştırılan bir kamu görevlisinin verimliliği olmaz. Sözleşmeliler perişan, aile hayatları yok, çocukları bir yerde kendileri bir yerde. Bu trajediye dönüşüyor, derhal gerekli adımlar atılmalı.

Tek memurlar kaldı

Kamuda bayram ikramiyesi almayan tek kesim memurlar kaldı. Yılda iki defa bayram ikramiyesi talebimiz karşılanmalı. Memurun yüzü güldürülmelidir. İşte 2 hafta sonra Kurban bayramını hep birlikte idrak edeceğiz. Gelin kamu görevlilerimize de bayram ikramiyesi verin.” Haber merkezi