GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-04-2021 08:25   Güncelleme : 01-04-2021 08:25

"BİR İL BAŞKANINA YAKIŞMIYOR"

CHP İl Başkanı Atila Şahin, eski otogar alanı ile ilgili Büyükşehir Belediyesi'ne sordukları sorulara alakasız yerlerden üslupsuzca cevaplar geldiğini belirterek, "Biz soruyu Büyükşehir Belediyesi'ne sorduk, AKP İl Başkanına değil. Zaten böyle bir üslup da bir il başkanının ağzına yakışmıyor." dedi.CHP İl Başkanı Şahin, parti binasında açıklamalarda bulunarak, eski otogar alanının neden emlak ofislerine verildiği sorusunu yineledi.

"Seviyeli siyasete davet ediyoruz"

'Eski otogar alanı ile ilgili bir basın açıklaması yaparak Büyükşehir Belediyesi'ne bazı sorular sormuştuk. Ama cevaplar değişik yerlerden geldi' diyen Şahin, şunları söyledi; "Konunun muhatabı yerine alakasız yerlerden değişik cevaplar geliyor. Bugüne kadar üslubumuzu hiç bozmadık. Biz sadece bildiğimiz doğruları söyledik. Sayın AKP İl Başkanının üslubu bir il başkanına yakışan üslup değildir. Kahve köşelerinde vatandaşlarımız bundan çok daha seviyeli konuşuyorlar. Bu açıklamalar AKP İl Başkanının ağzına yakışmıyor. Belki biz bazen doğruyu söyleyemeyebiliriz. Yanıltılmış olabiliriz ama biz hep belgelerle konuşuyoruz. İl başkanını seviyeli siyaset yapmaya davet ediyorum.

"Kargalar bile güler"

AKP İl Başkanı, 'kendi belediye başkanlıkları döneminde 10 km. yol yapmadılar ama biz 800 km. yol yaptık' demiş. Bu söylenene kargalar bile güler. Bizim zamanımızda belediye sadece Altınordu ile sınırlıydı, şimdi ise Büyükşehir 19 ilçeye bakıyor. Karılaştırma öyle yapılmaz. Seyit Torun, belediye başkanıyken, Akkuş'ta bir hizmet yapamazdı. Ama siz Büyükşehir olarak bunu yapmak zorundasınız."

"Muhatabımız Büyükşehir"

Şahin, sözlerine şöyle devam etti; "AKP İl Başkanı, 7 Ocak'ta eski otogar alanının yetkisinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığına verildiğini beyan ediyor. Peki, Mart ayının ilk haftasında bazı alıcılara ve emlak ofislerine eski otogar binasının da içinde bulunduğu 16 bin 554 m2'lik alanı 3 emsal ve ticaret alanı olarak SPK değerlendirilmesi de yaptırarak, 93 milyon 155 bin lira bedelle neden satışa arz ettiniz? Yapmadık demeyin. Emlak ofislerine verdiğinizi çok iyi biliyorsunuz. AKP İl Başkanı açıklama yapmıyor, itirafta bulunuyor. Siz ne derseniz deyin biz bildiğimizi okuruz diyor. Burada bizim muhatabımız Büyükşehir Belediyesidir.

"Belediyeyi kim yönetiyor"

Eski otogar alanı, Çevre Bakanlığına devredildiyse, 2 ay sonra Büyükşehir bu alanı nasıl satışa çıkarıyor? Yeşil alan olarak değerlendirilecek olan bu alan, neden 3 emsal yoğunlukta ve ticaret alanı olarak düzenleniyor? Başkan Güler'in bu durumdan haberi var mı? Onun bilgisi dışında bu işler yapılıyorsa bu daha kötü. Belediyeyi kim yönetiyor?"

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü