GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-07-2021 08:50   Güncelleme : 13-07-2021 08:50

“BİR BİTİŞİN HİKAYESİ”

“BİR BİTİŞİN HİKAYESİ”

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel katıldığı bir tv programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır gezisini değerlendirdi ve ilginç yorumlarda bulundu.

”Erdoğan’ın Diyarbakır ziyareti yeni bir açılımın değil, bir bitişin hikayesidir” diyen Milletvekili Adıgüzel,  ”Anketler aşağı indikçe ve yolun sonu gözüktükçe farklı alanlara hamleler gerçekleştiriyor. Fakat samimi olmadığı o kadar aşına ki, geçmişte söylediklerini bugün söyleyemiyor. Erdoğan hitap ettiği topluluğun adını bile söylemekten aciz. Kürt kelimesini kullanamıyor. Cumhuriyet Halk Partisi Kürt halkından oy istediğinde suçlu oluyor ama kendisi oy isteyebiliyor. Yani ortada bir samimiyetsizlik söz konusu. Orada “Biji serok Erdoğan” sloganları atıldı. Daha önce Kürtçe bu kelimeleri söyledi diye birçok insanı hapse atıyorsunuz, batıdaki başka illerden oraya getirdiğiniz gençlere bu sloganı attırıyorsunuz” diye konuştu.

”Gönüllerden çıkalı çok oldu”

MHP lideri Devlet Bahçelinin bu işe ne diyeceğini de soran Adıgüzel, şöyle devam etti;

”Gönülden gönüle yoldan bahsediyor ama insanları birbirine düşman etmek için çok uğraştı. Bir siyasi partinin lideri olan Cumhurbaşkanı diğer tüm parti liderlerine hakaretler yağdıracak, sonra gönülden kalpten bahsedecek. Artık bunu kimse samimi bulmuyor. Erdoğan, Diyarbakır'da Karadeniz’den ya da Batı illerinden getirilen partili gençler ile konuşup slogan attıracağına Youtube yayınına gel, bakın dislike ne oluyor.” Haber merkezi