GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-09-2021 08:35   Güncelleme : 27-09-2021 08:35

BİLİRKİŞİDEN SAHİL DÜZENLEMEYE RET!

BİLİRKİŞİDEN SAHİL DÜZENLEMEYE RET!

Ordu Çevre Derneği’nin (ORÇEV) Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Altınordu ilçesinde deniz dolgusu ve kıyı düzenleme projesine açtığı davada Bilirkişi Heyeti raporu mahkemeye sunuldu. Raporda Melet Irmağı ağzına planlanan iki mendireğin yapılmasından kaynaklı sorunlar yaşanacağı belirtilerek uygun olmadığı vurgulandı.

 

Ordu Çevre Derneği’nin Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin kıyı düzenleme ve Melet Irmağı ağzına yapılmak istenen mendirekler için Ordu 1. Daire Mahkemesi’ne açtığı davada yenilenen Bilirkişi Raporu da ORÇEV  lehine sonuçlandı.

Bilirkişi Heyeti raporu hakkında bilgi veren ORÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Özbucak, “Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Altınordu ilçesinde kıyı düzenleme ve deniz dolguları için açtığımız davalar derneğimiz lehine sonuçlanıyor. Kıyı düzenleme ve dolgu projesini parçalanarak yapılmak istenmiş ve üç parçaya ayrı ayrı açtığımız davalardan biri lehimize sonuçlandı, ikisi hakkında Ordu İdare Mahkemesi lehimize karar verdi ve dava üst mahkemede devam etmektedir. Şu an devam eden dava da parçaların bütüne yönelik bir davadır. Daha önce de Bilirkişi Heyeti raporları lehimize hazırlanmıştı ancak itirazlar nedeniyle yenilendi. Heyet haklılığımızı yeniden belirten yeni raporlarını mahkemeye sundu.” dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul