GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-11-2021 07:13   Güncelleme : 13-11-2021 07:13

Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT

Ordu Valisi Tuncay Sonel, "Bi Hareketine Bakar Hayat" mottosu ana temalı kampanya kapsamında emniyet kemeri uygulamasına katıldı.

Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğine dair oluşturulan "Bi Hareketine Bakar Hayat" temalı kampanya geniş kitlelere ulaştırılmak amacıyla billboardlarda, afişlerde ve sosyal medya platformları başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşların yoğun olduğu alanlarda yayınlandı.

Ordu'da da Altınordu başta olmak üzere tüm ilçelerde dün saat 15.00-17.00 arasında eş zamanlı “Emniyet Kemeri Uygulaması” yapıldı.

Altınordu'da U1 Polis Noktası Turnasuyu Mevkii, U2 Polis Noktası Güzelyalı Mevkii, U3 Polis Noktası Eskipazar Mevkii, Karşıyaka Spor Tesisleri önü, Atatürk Bulvarı üzeri Eski Otogar Önü ve 15 Temmuz Milli İrade Caddesi OKSM önünde, diğer ilçelerde de birçok noktada eş zamanlı olarak uygulama gerçekleştirildi.

Ordu Valisi Tuncay Sonel de "Bi Hareketine Bakar Hayat" mottosu ana temalı kampanya kapsamında Altınordu Atatürk Bulvarı üzeri Eski Otogar Önünde emniyet kemeri uygulamasına katıldı.

Vali Sonel, polis ve jandarmadan oluşan trafik ekipleri ile  birlikte uygulamaya katıldı ve sürücülere yönelik bilgilendirmelerde bulundu.

Araç sürücülerine, emniyet kemerinin hayat kurtarıcı etkisi ve trafik kurallarına uymanın önemini hatırlatan Vali Sonel, "Bi Hareketine Bakar Hayat" sloganının yer aldığı broşürleri  vererek, sürücü ve yolculara hayırlı yolculuklar dileyerek uğurladı. Emniyet kemeri takan sürücülere teşekkür etti.

Vali Sonel, "Trafik ekiplerimizin  denetimlerine bugün bizler de katıldık. Vatandaşlarımızı trafik kurallarına riayet etmeleri konusunda uyarırken, emniyet kemerinin de kazalardan insanları  nasıl koruduğunu ve önemini altını çizerek  anlatmaya çalışıyoruz." dedi.

Uygulamada sürücülere "Bi Hareketine Bakar Hayat" logolu maske, el broşürü ve promosyonların dağıtımı yapıldı.

Ordu Hayat/Soner Özdemir