GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2021 09:00   Güncelleme : 05-07-2021 09:00

BEM-BİR-SEN ORDU'DA TOPLANDI

BEM-BİR-SEN ORDU'DA TOPLANDI

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği (Bem-Bir-Sen) Ordu Şubesi ve Giresun İl Başkanlığı'nın birlikte düzenlediği Eğitim ve İstişare Toplantısı Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Sever’in katılımıyla gerçekleşti.

 Ordu Şubesi ve Giresun İl Başkanlığı'yla birlikte düzenlediği Eğitim ve İstişare Toplantısı Bem- Bir- Sen Genel Başkanı Levent Uslu, Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Sever, Ordu Şube Başkanı Rahmi Çakar, Giresun İl Başkanı Coşkun Musaoğlu, Düzce Şube Başkanı Asiye Durnacı, Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, İstanbul 5 No’lu Şube Başkanı Şaban Çamcı, Çorum Şube Başkanı Burhan Şahin, Trabzon İl Başkanı Muammer Şahin, Rize İl Başkanı Zekeriya Albayrak, Artvin İl Başkanımız Erdal Genç, Ordu Şube Başkan Yardımcıları, Giresun İl Başkan Yardımcıları, Ordu ve Giresun İşyeri Temsilcileri, Şube ve İl Başkanlığı Denetim ve Disiplin Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ordu Şubesine ve Giresun İl Başkanlığına yapmış olduğu çalışmalardan ötürü teşekkürlerini ileten Genel Başkan Levent Uslu, 6. Dönem Toplu Sözleşme öncesinde Yerel Yönetim Hizmet Kolunun yetkili sendikası Bem-Bir-Sen olarak düzenlediklerini Toplu Sözleşme Çalıştayı ve Başkanlar Kurulu toplantısı ile başlayan hazırlık sürecini, toplu sözleşme süreci, Memurların yaşadığı sorunlar ve çözüm yolları ile sendikal faaliyetler üzerine açıklamalarda bulundu. İşyeri Temsilcilerinin sorularına ilişkin de açıklamalarda bulunan Genel Başkan Uslu, 6. Dönem Toplu Sözleşmeye ile ilgili iletilen talep ve tekliflere ilişkin istişarelerde bulundu.

27 yıllık emek vererek genel yetkide 16. yıl ile taçlandırdığını ve 6. Dönem Toplu Sözleşmeye sıkı bir şekilde hazırlandıklarını ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Sever, emek mücadelesinde işyeri temsilcileri başta olmak üzere teşkilatların üstlendiği rolün önemine vurgu yaparak, eğitim ve istişare toplantısının hayırlara vesile olmasını diledi.

Şube faaliyetleri ve Ordu Şubesi özelinde sendikal faaliyetlerden bahseden Ordu Şube Başkanı Rahmi Çakar, Eğitim ve İstişare Toplantısının hayırlara vesile olmasını ifade ederek Genel Başkanı Uslu, Genel Başkan Yardımcısı Sever, Şube/İl Başkanları ve İşyeri temsilcilerine teşekkürlerin iletti.

Türkiye genelinde Ordu Bem-Bir-Sen Şubesinin Türkiye genelinde 1. Olduğunu ifade etti koydu Şube Başkanı Rahmi Çakar'a plaket takdim etti.

Haber merkezi