GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-04-2021 09:00   Güncelleme : 21-04-2021 09:00

"BELEDİYE YÖNETİMİNE EL KOY!"

 

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e geçmiş olsun diyerek, artık Ordu’ya dönüp, belediye yönetimine el koymasını istedi.

TBMM bahçesinde yaptığı açıklamada, AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’nun; "Maalesef Ordu’da Büyükşehir Belediye Başkanının yönettiği bir büyükşehir değil, bir şebekenin, bir rant organizasyonunun yönettiği bir belediye var. Büyükşehir Belediyesi’nin özel kalem müdürü Ordu’da siyaset dizayn ediyor. Büyükşehirin özel kalem müdürü bazı kişilerin atadığı memurlar üzerinden siyaset dizayn ediyor. Ve bunlar sadece kendilerini atayanlara hesap veriyor. Ordu’da çok küçük meseleler de bile çözüm üretilemiyor" sözlerini tekrarlayan Milletvekili Adıgüzel, şunları söyledi;

"Maalesef bu sözlerin sahibi ben değilim. Bu sözlerin sahibi AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu. Geçmişte de bu Büyükşehir belediyesinin özel kaleminde diğer bir AK Partili Milletvekili Ergün Taşçı’nın da bir takım sıkıntılar yaşadığını biliyoruz.

Ben baştan beri bunları anlatıyorum. Diyorum ki Büyükşehir Belediyesi bu haliyle Ordu’ya hizmet etmekten aciz. Yeniden sahaya ineceğim. Muhtarlar bizi çağırıyor. Her tarafta birçok eksik var. Çok ciddi sorunlar var.

Büyükşehir Belediyesi bunları yapması gerekirken tartışmaların odağından çıkmıyor. Biz Hilmi beyden insanların güvenine layık olacak şekilde olaya el koymasını istiyoruz. Biz kendisine yardımcı olmaya hazırız. Sadece ekibini doğru kur. Çünkü bu şekilde bu ekip kendisinin de altını oyuyor.

Milletvekilleri sırayla bir özel kalem müdürünü bile aşamadıklarını söylüyorlar. Atanmışlar seçilmişlere hükmetmeye çalışıyor. Kim diyor kendi milletvekilleri. Bu işleri düzeltene kadar bu işin peşini bırakmayacağım." Haber merkezi