GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-03-2021 08:00   Güncelleme : 31-03-2021 08:00

BEKLENEN OLDU, BAŞA DÖNDÜK!

BEKLENEN OLDU, BAŞA DÖNDÜK!

 

Koronavirüste başladığımız yere döndük. Yüksek riskli illerin sayısı 58’e çıkarken, ilimizin de içinde bulunduğu bu illerde Cumartesi günü yasağı yeniden gelirken, lokanta ve kafe gibi işletmeler ise renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye'de yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışabilecek.

Yeni kararlar kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu. Erdoğan, "Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek." dedi.

Lokantalar ramazana kadar açık

Çok yüksek riskli il sayısı 58'e çıktı. Bu illerde cumartesi günleri kısıtlamalar yeniden uygulanacak. Ramazan'da hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Ramazan ayı boyunca işletmelerin tamamı paket servisi yapacak. Toplu iftar ve sahur gibi faaliyetler gerçekleştirilmeyecek.

Dağ fare doğurdu

Öte yandan yüzbinlerce esnaf ve milyonlarca çalışanın merakle beklediği Kısa Çalışma Ödeneğinin uzatılması gerçekleşmedi. Başta faizsiz kredi olmak üzere bir çok destek beklentisi de boş çıktı. Haber merkezi