GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-08-2021 08:40   Güncelleme : 30-08-2021 08:40

BAYRAM COŞKUYLA KUTLANACAK

BAYRAM COŞKUYLA KUTLANACAK

Ordu'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıl dönümünü kent genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

 

Pandemi koşullarında, yaklaşık 2 senedir etkinlikler ve organizasyonlar kısıtlı kişinin katılımı ile yapılıyordu. Aşılama çalışmaları ile eşzamanlı olarak pandeminin etkisi bir nebzede olsa kırıldı. OPrdu ve ilçelerinde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları yapılacak.

Program Ordu Lisesi önünde

Kutlamaların ilk adresi Altınordu Atatürk Anıtı olacak. Sabah 09.00'da çelenk koyma etkinliğiyle başlayacak program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde şanlı bayrağımızın göndere çekilmesiyle devam edecek. Saatler 09:30'u gösterdiğinde ise Valilik Binası Önünde Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tarafından Tebriklerin Kabulü yapılacak. 10:00'da ise Ordu Lisesi Önünde kutlama töreni başlayacak. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından halkın bayramının kutlanmasının ardından burada da saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı  okunacak. Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşması ve şiiri okunacak. Son olarak da tören geçişi ile program sona erecek.

Covid-19 tedbirleri çerçevesinde tüm tören ve etkinliklerde sosyal mesafe ve maske takılması kurallarına uyulması zorunlu olacak.

Haber merkezi