GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-11-2021 08:09   Güncelleme : 26-11-2021 08:09

BAŞKAN ŞAHİN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU!

Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin’in kadın işçiye yönelik hakaret görüntüleri üzerine Cumhuriyet Savcığına suç duyurusunda bulunan Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “Belediye Başkanının, işçi kadına bağırması, kovması, hakaret etmesi de kadına yönelik şiddet kapsamındadır. Ayrıca sendika hakkına saldırıdır. Bu nedenle suç duyurusu yaptık.” dedi.

BAŞKAN ŞAHİN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU!

'25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’de suç duyurusu yapmayı uygun bulduk' diyen Poyraz, Ordu Adliyesi önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Gürgentepe Cumhuriyet Savcılığına iletilmek üzere suç duyurusu dilekçemizi Ordu Cumhuriyet Başsavcılığına teslim ettik. Suç duyurumuzun özü, hem kadına yönelik şiddet hem de sendika seçme hakkının ihlal edilmesidir. Belediye Başkanı hakkında sendikal özgürlüğü engellemek, tehdit suçlarından kamu davası açılmasını talep ettik.”

Makamların keyfi davranış içinde olma hakkı vermediğini aktaran Poyraz, "Belediye başkanları seçimle de gelse işverendir. Yasalara uymak zorundadır. Gürgentepe halkına yaşanabilir bir ilçe sağlama yükümlü yanında çalışanların da demokratik haklarını kullanabilmelerine saygı göstermeliler. Görüyoruz ki, Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin, yasaların dışında kendine göre davranma, işçilere hakaret etme, hangi sendikaya üye olacaklarına karar verme hakkını kendinde görebiliyor. Bu keyfiyetin bir bedeli olması için suç duyurusunda bulunduk." dedi.

Haber merkezi