GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-05-2021 18:16   Güncelleme : 01-05-2021 18:16

BALONLARLA 1 MAYIS MESAJI VERİLDİ!

BALONLARLA 1 MAYIS MESAJI VERİLDİ!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Fatsa’da bir fabrikada işçilerle birlikte gökyüzüne balonlarla “1 Mayıs” ve “Umut Biziz” yazılarını bıraktı.

"Gökyüzüne mesajımızı bırakıyoruz"

Adıgüzel işçileri, işçiler de Adıgüzel’i çiçeklerle karşıladıktan sonra bir konuşma yapan Adıgüzel şunları ifade etti:

“1 Mayıs işçi bayramında, böyle bir Pandemide herkes evinde iken işçiler aş üretmeye, hizmet üretmeye devam ediyorlar. Bayram gününde dahi çalışıyorlar. Şu anda Fatsa DKC Grup fabrikasındayız. Burada işçi bayramını onlarla beraber kutlamak için buradayız. Bu yıl Pandemi nedeniyle meydanlara çıkamadık. Ama Türkiye’deki ve dünyadaki tüm emekçiler için gökyüzüne bırakacağımız yazılarımızla bir mesaj göndereceğiz. Bize işyerini açarak bu olanağı sunan Turgay Kaynar’a da teşekkür ediyoruz. Burada işçi işveren dayanışması görüyoruz. Her yerde bunu arzuluyoruz. Tüm emekçileri, alın teri ile çalışan herkesi selamlıyoruz. Pandemide, çalışan kesimin %60’ı tam mesai çalışmaya, %20’si de seyrek çalışmaya devam ediyor. Yani çalışan kesimin sadece %20’si evlerinde.

Hayat sürsün diye alın teri dökmeye devam eden tüm emekçileri selamlıyoruz. En yüce değer olan emeği selamlıyoruz. Gökyüzüne mesajımızı bırakıyoruz. 1 Mayıs kutlu olsun.”

Haber merkezi