GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-09-2021 09:05   Güncelleme : 30-09-2021 09:05

BALLI BÖREKLİ PEŞKEŞ!

BALLI BÖREKLİ PEŞKEŞ!

 

Ordu'da Vali Tuncay Sonel okul yapmak için arsa ve bina, üniversite öğrencileri de yurt ararken, bir vakfa verilen eski karakol binasının dış cephesini de kamu kaynaklarından Büyükşehir belediyesi yaptırıyor.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel; “Öğrenciler barınma imkanı ararken, halk eğitim mekanları ararken okul için bina bulunamazken, daha önce Çarşı Polis Karakolu olan kamu binası emniyetten Milli Eğitime Milli Eğitim'den de bilindik bir vakıf adına bir diğer vakfa devredildi. Ve ne yazık ki tadilat tamirat işlerini de Ordu Büyükşehir Belediyesi finanse diyor yazıklar olsun” dedi.

Binanın devrediğildiği söz konusu cemiyetin arkasında çocuk tecavüzleri ile adı anılan Ensar Vakfı olduğunu da ileri süren Milletvekili Adıgüzel, "Daha önceden çocuk tecavüzü ile anılan şaibeli vakıflara böyle kıymetli alanları vereceğinize bugünlerde yurt sorunu var. Bir yatağa 11 öğrenci düşüyor. Bunları çözün. Elinizdeki böylesi bina ve arsaları okul için veya yurt için devredin" diye konuştu. Haber merkezi