GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-05-2021 08:00   Güncelleme : 04-05-2021 08:00

BALIKTAN VAZGEÇİLMİYOR

BALIKTAN VAZGEÇİLMİYOR

1 Eylül'den bu yana sofralarından balığı eksik etmeyen Ordulular, 17 günlük tam kapanmada da balığa ilgi gösteriyor. Balıkçı esnafı Ulaş Öcalan, "Vatandaşlarımız kısıtlamalı günlerde evlerinden balığı eksik etmediler. İlgiden memnunuz." dedi.Ordu'da balıkçılar, tam kapanmada müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. 15 Nisan'da sona eren balık avı sezonuna rağmen vatandaşlar, mezgit başta olmak üzere barbun, istavrit ve havuz balıklarına ilgi gösteriyor.

Vatandaşların kısıtlama dönemlerinde de balığa çok ilgi gösterdiğini aktaran Öcalan, "Yasaklı günlerde bile evlerinden balığı eksik etmediler. İlgiden memnunuz. Vatandaşımız balıktan vazgeçmiyor. Özellikle hafta sonları hafta içinden daha fazla satış yapıyoruz." dedi.

"Fiyatı düşük tutuyoruz"

18 günlük tam kapanma döneminde de vatandaşların balığını aldığını aktaran Öcalan; "Tabi ki bu vatandaşın cebindeki paraya da bağlı. Balık fiyatlarını olabildiğince aşağıya çekiyoruz. Yeter ki halkımız balık yesin. Balık bize pahalı gelirse, mecburen bizde fiyata ekliyoruz ama fiyatı en aşağıda tutmaya çalışıyoruz. Balık çıktığı sürece vatandaşımız da ilgi gösterir. Bu 18 günlük tam kapanmada zaten balık fiyatlarını yine düşük tuttuk."

"İlgi güzel"

15 Nisan'da balık avı yasaklarının gelmesine rağmen balık satışlarında herhangi bir dalgalanma olmadığını söyleyen Öcalan, "Balık yasağı geldi ama bizim kıyı balıkçılarımız mezgit, istavrit, barbun avına devam ediyor. Ayrıca havuz balıklarımız da var. Ordulu hemşehrilerimiz, özellikle Cuma günleri ve köye çıkacakları zaman daha çok balık alıyorlar.

Hamsiden mezgite kadar çeşit bol

Balık fiyatlarından da bahseden Öcalan; "Perşembe Kaya Mezgitin kilosu 25 lira, yerli hamsi 25 lira, barbun 40 lira, yerli istavrit 30 lira, tane işi deniz levreği 50 lira, çupranın kilosu 50 lira, deniz somonunun kilosu 35 lira, deniz levreğinin kilosu da 20 lira." diyerek sözlerini tamamladı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)