GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-08-2021 08:25   Güncelleme : 30-08-2021 08:25

BALIKÇI KULÜBELERİ YIKILIYOR!

BALIKÇI KULÜBELERİ YIKILIYOR!

Gülyalı Balıkçı Barınağı Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Gülyalı Belediyesi’nden alınıp Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne devredilmişti. Ordu Büyükşehir Belediyesi, barınaklar için “gecekondu” nitelemesi yaparak yıkım kararı aldı.

 

Balıkçılar yıkımın iptali için itiraz dilekçeleri verdiler ancak geçen hafta Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün Gülyalı Balıkçı Barınağı’nda balıkçılarla yaptığı toplantıda yıkımın bir hafta içinde gerçekleştirileceğini belirttiler.

Balıkçı barakası sahiplerinde Ertuğrul Gazi Gönül, barakaların yıkılmaması için Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne baraka sahipleri olarak yıkımın yapılmaması için dilekçe verdiklerini belirterek, “Toplantıya geldiler. Barakaları yıkıp ağları koymak için konteynır verebileceklerini söylediler. Oysa balıkçıların günlük kullandıkları malzemeler var, bunları koruyacakları yer kalmadı.” dedi.

Gülyalı balıkçı barınağındaki kulübelerin 40 yıldır balıkçılar tarafından kullanıldığını belirten Gönül, baraka sahiplerinin kooperatif üyesi olduğunu ve bu yüzden yıkıma itiraz ettiklerini söyledi.

Haber merkezi