GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-03-2021 08:05   Güncelleme : 30-03-2021 08:05

"BALIĞIMIZ MARKA OLACAK"

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören Kumbaşı Balıkçı Kooperatifi'ni ziyaret ederek, kooperatif yönetimi ile fikir alışverişinde bulunarak, balıkçı esnafının kurumsallaşarak Ordu balığını marka yapabilecek çalışmalara katkı sunması gerektiğini söyledi.

 

Kumbaşı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Çalış ve kooperatif üyeleri tarafından karşılanan Başkan Tören balıkçılarla sohbet ederek yaşadıkları sorunlar ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Adaletten, zarafetten, nezaketten uzaklaşmadan 'adaletten, zarafetten, nezaketten uzaklaşmadan vatandaşın içerisinde olacağız' dediklerini hatırlatan Tören, balıkçılık sektörünün yaşadığı sorunların çözümü adına birliktelik ve lobi uyarısıyla samimi tavsiyelerde de bulundu

"İstihdam kapısı açalım"

Kooperatifleri Altınordu'nun markası haline getirmek istediğini söyleyen Başkan Tören, “Kooperatifleri şehrimizin markası haline getirelim. Deniz ürünlerimizin işlenmesi ve katma değere dönüşmesi halinde şehir ekonomisine daha büyük katkı sağlayacak, sadece kazanç değil aynı zamanda yatırım ve istihdama dönüşecektir. Buradan hareketle gelin hep birlikte emekçilerle birlikte balığımızdan salamura konserve yapalım bir 20-30 kişiye daha istihdam kapısı açalım. Hükümetimizin girişimcilik inovasyon ve üretim alanındaki yatırımlarına birlikte talip olalım.” dedi.

"İşbirliğine hazırız"

Her zaman balıkçı esnafının yanında olduklarını belirten Başkan Tören, sektörün yaşadığı sorunların çözümü adına birliktelik ve lobi uyarısıyla samimi tavsiyelerde de bulundu. Tören, balıkçı esnafının kurumsallaşarak Ordu balığını marka yapabilecek çalışmalara katkı sunması gerektiğini vurguladı. Bu kapsamda Altınordu Belediyesi olarak her türlü iş birliğine hazır olduklarının da altını çizdi.

Haber merkezi