SPOR
Giriş Tarihi : 04-02-2021 23:57   Güncelleme : 04-02-2021 23:57

BAL'DA 4 ORDU TAKIMI!

BAL'DA 4 ORDU TAKIMI!

Bölgesel Amatör Lig'de 2020-2021 sezonunda Ordu'yu 4 takım temsil edecek. Orduspor 1967 Futbol Kulübü, Ünye 1957 Spor, Ulubey Belediyespor ve Altınordu Belediyespor dört gözle ligin başlamasını bekliyor.Koronavirüs pandemisinden dolayı bir türlü başlayamayan Bölgesel Amatör Lig'de yeni sezon öncesinde takımların hazırlıkları sürüyor.

Mart ayında başlaması beklenen BAL Ligi'nde Orduspor 1967 Futbol Kulübü, Ünye 1957 Spor, Ulubey Belediyespor ve Altınordu Belediyespor ilimiz adına mücadele edecek.

Orduspor 1967 hedefe inanıyor

Orduspor 1967 Futbol Kulübü, Başkan Savaş Şimşek önderliğinde sezon öncesinde Ordulu Teknik Direktör Telat Özden'i takımın başına getirdi. Yardımcılıklarına da yine Ordulu antrenörler İbrahim Yıldırım ve Mahmut Nambaş getirildi. Kaleci antrenörü de Serkan Karadeniz. Takımda 11 tane profesyonel ve BAL Ligi tecrübesi olan Ordulu futbolcunun yer alması dikkatlerden kaçmazken, hedef şampiyonluk olarak koyuldu. Mor Beyazlı ekip, dış transferde Alican Özaltun, İlker Ataseven, Oğuz Saltabaş, Mustafa Bayhan, Eren Yalçın, Devrimcan Beyaz, Tolga Yılmaz, Muhammed Kurt, Eray Eren gibi isimleri kadrosuna katarken, iç transferde de teknik ekibin raporu doğrultusunda anlaşmalar yapıldı. Teknik Direktör Telat Özden'in raporu doğrultusunda 3-4 takviyenin daha yapılacağı belirtildi.

Ünye de şampiyonluk istiyor

Ünye 1957 Spor ise Başkan Mehmet Ali Durak önderliğinde yepyeni bir yola girdi. Hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Yeşil Beyazlı ekip teknik direktörlüğe Aydın Yavuz'u getirdi. Ünye temsilcisi, iç transferde Serkan Mutlu, dış transferde ise Yenişehir Belediyespor'dan file bekçisi Eyüp Bekar, oynadığı takımlarda toplam 5 şampiyonluk yaşayan Hakan Doğan, Tavşanlı Linyitspor'dan stoper Şafak Bayraktar, Alanya Kestelspor'dan sağ bek Şükrücan Yılmaz, Erzincan Ulalarspor'dan sol açık Ömer Halis Güven Selim Dağ ve Kadir Baylan ile sözleşme imzaladı. Ünye'de eksik bölgelere göre takviyelerin süreceği öğrenildi.

Ulubey, fark yaratma peşinde!

Teknik Direktör Yalçın Gürsoy'a takımı emanet eden Ulubey Belediyespor ise önemli takviyelerde bulundu. İç transferde Alihan Akyol ve Muhammed Can Şirin ile sözleşme yenileyen Yeşil Siyahlı ekipte birkaç oyuncuyla daha görüşmelerin sürdüğü belirtildi. Dış transferde de hareketli bir dönem geçiren Ulubey Belediyespor, Asım Can Çaykıran, Mustafa Yüksektepe, Ömer Faruk Gürcoğlu, Muhammed Büyükçamsarı, Necati Can Öztürk, Mehmet Cem Kısa, Muhammed Aycan, Abdullah Yurttaş, Kaan Kars ve Necati Demirbaş'ı kadrosuna dahil etti. Ulubey Belediyespor'un, transferde harekete geçmek için liglerin başlamasını beklediği ve en az 4 tane daha nokta transferin yapılacağı bilgisi alındı.  

Altınordu Belediyespor'un ise 2020-2021 sezonunda Ordulu genç futbolcuların ağırlıklı olduğu bir kadroyla mücadele etmesi bekleniyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul