SPOR
Giriş Tarihi : 15-04-2021 23:43   Güncelleme : 15-04-2021 23:43

BAL TEPKİSİ!

 BAL TEPKİSİ!

Bölgesel Amatör Lig'in, koronavirüs vakalarının artmasından dolayı 17 Nisan 2021 tarihinden Mayıs ayı sonuna ertelenmesi üzerine 150’ye yakın kulüp başkanı Ankara'ya çıkarma yaparak, liglerin Mayıs ayının ilk haftasında başlamasını istediler.

 

Ankara JW Mariot Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Ordu'dan Orduspor 1967 Futbol Kulübü Başkanı Savaş Şimşek ile Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Mehmet Ali Durak da katıldı.

Ortak duruşun sergilendiği toplantıda kulüp başkanları, sürekli olarak ertelenen Bölgesel Amatör Ligi’nin kulüpleri ve oyuncuları mağdur ettiği ve liglerin bir an önce başlaması gerektiği vurgulayarak, ligin yeniden ertelenmesini sert bir dille eleştirdiler.

"Haklarımızı geri verin"

'Profesyonel ligler devam ederken, içlerinden şampiyonlar olacak, küme düşen takımlar belirlenecekken, profesyonel liglerin başlangıç basamağı olarak kabul edilen Bölgesel Amatör Lig neden oynanmıyor?' diye soran kulüp başkanları, yayınladıkları bildiride şunlara yer verdiler; "AVM’ler insanlarla doluyken, cadde ve sokaklarda vatandaşlar rahatça yürüyorken, seyircisiz oynanan ve test yaptırmayı kabul eden takımlarımızın maçlarında ne gibi bir risk söz konusudur? BAL’ın maliyetli bir lig olduğunu hepimiz biliyoruz. Sporcu maaşları, personel giderleri, lige katılım ve lisans ücretleri gibi birçok ödemeyi kulüpler yapmışken, kuralar çekilmişken, bizlere sunulan haklar neden elimizden alınmaya çalışılıyor? Kendilerini daha büyük arenalarda göstermek isteyen genç yeteneklerin, kendi mesailerinden harcayarak buraya emek veren, şehirlerine profesyonel takım kazandırmak uğruna hayallerini ortaya döken yöneticilerimizin haklarının geri verilmesini istiyoruz.

"Kesin tarih istiyoruz"

Bizlerin beklentisi bu lig oynanacaksa kesin bir tarih verilmesi yönünde. Aylarca kondisyon anlamında sporcuları hazırladık, psikolojik olarak onları şampiyonluğa, maçlara hazır hale getirdik. Herkes kenetlenmiş, sahadaki mücadeleyi beklerken, bir kısa açıklama ile ertelenme kararını öğrendik. 266 takım, binlerce yönetici ve bu işten evlerine ekmek götüren futbolcu kardeşlerimiz adalet istiyor, eşitlik istiyor.Türkiye Futbol Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığımız, devletimizin üst kademesindeki yöneticilerimiz; herkes elini vicdanına koysun. Buradaki emekleri, harcanan maliyetleri, kurulan hayalleri ve konulan hedefleri elimizden almasınlar. Bu lige emek veren insanlar olarak, ligin en geç Mayıs ayının ilk haftasında ivedilikle oynanmasını istiyoruz."

 

Haber merkezi