GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-09-2021 09:00   Güncelleme : 11-09-2021 09:00

"BAKIM DEĞİL BECERİKSİZLİK"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ordu-Boztepe teleferik hattının 5 ay daha kapalı kalacak olmasına değinerek, "Yıllık 20 milyon lira geliri var, 4 milyonluk tamir ücretini bulamıyorlar. 10 yıl önce yaptığımız teleferiği işletmekten bile acizler. Ortada bakım yok, beceriksizlik var." dedi.'Teleferiğin kontrollerini zamanında yapamayıp, halatları kopma noktasına getirmişler' diyen Torun, "tamir için gereken 4 milyon lirayı da bulamamışlar. Belediyenin parasını nerelere aktardınız da 4 milyonu bulamıyorsunuz? Ordu’ya yaptığımız yatırımı işletmekten bile acizler." şeklinde konuştu.

"Çürümeye terk ediliyor"

Yaklaşık 3 aydır kapalı olan teleferiğin 5 ay daha kapalı kalacağını hatırlatan Torun, şunları söyledi;

"Ordu ilimizde, turizmi bitirmeye adeta yemin etmiş bir yönetimle karşı karşıyayız. 2011 yılında, belediye başkanlığım döneminde, halkın hizmetine sunduğumuz Ordu-Boztepe Teleferiği, bu iş bilmez yönetimin elinde adeta çürümeye terk ediliyor. Ordu’nun tanıtımına en fazla katkıyı sağlayan, her yıl yaklaşık 20 milyon lira geliri olan teleferik hattı, 3 aydır ‘bakım yapılıyor’ bahanesiyle kapalı duruyor. Şimdi de açıklama yapıp, bakım çalışmasının 5 ay daha süreceğini söylüyorlar. Normalde en fazla 15 günde yapılan bakımlar, bu yönetimin elinde 8 ayda bitirilemiyor.

"Teleferiği dahi işletmekten acizler"

Ortada bir bakım yok, ortada bir beceriksizlik var. Teleferiğin kontrollerini zamanında yapamayıp, halatları kopma noktasına getirmişler. Tamir edilmesi için gereken 4 milyon lirayı da kasada bulamamışlar. Şimdi soruyoruz: Belediyenin parasını nerelere aktardınız da 4 milyon lirayı bulamıyorsunuz? Ucube bir Botanik Park’a 15 milyon lira harcadınız da Ordu’nun gözbebeği olan teleferiğe gelince niye ‘paramız yok’ diyorsunuz. Neden 4 milyon lira için Ordu halkının yıllık 20 milyonluk gelirini çöpe atıyorsunuz? 10 yıl önce hizmete açtığımız bir teleferiği bile yönetmeyi beceremediler. Şu anda teleferik hattının ulaştığı Boztepe’deki esnafımız kan ağlıyor. Yaşanan bu mağduriyetin tek sorumlusu, bir teleferiği dahi işletmekten aciz olan Büyükşehir Belediyesi’dir. Biz bu işin peşini bırakmayacağız, yargı önünde sonuna kadar takipçisi olacağız."

Haber merkezi