GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-03-2021 09:05   Güncelleme : 31-03-2021 09:05

BAKANLIK ÖNÜNDEN TEPKİ!

BAKANLIK ÖNÜNDEN TEPKİ!

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı Fatih Galender Zengin'in da aralarında bulunduğu 81 ilden gelen şube başkanları, Sağlık Bakanlığı önünde “Alkış Yeter Sorunlar Çözüm Bekler, Ek Zam Tek Çare Gerisi Hikaye, Biz Çözüm İstiyoruz,Siz neyi Bekliyorsunuz” gibi dövizlerle tepkilerini gösterdiler.

Kahraman sağlık çalışanlarının şartlarının iyileştirilmediği, kayıpların giderilmediğini söyleyen Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci; "Sözlerin yerini icraat almadı. Sağlık çalışanları sorunlar yumağının içinde bırakıldı. Hayatları dahil herşey den fedakarlık eden, esnek mesai ve izin gibi birçok haktan mahrum bırakılan sağlık çalışanları bunları hak etmediler." dedi.

Sağlık Bakanlığı’na sağlık çalışanlarının seslerini bir daha duyurmak adına Bakanlık önünde olduklarını kaydeden Kahveci, yaptıkları araştırmaya göre sağlık çalışanlarının yüzde 92’sine göre maaş ve döner sermayelerin yetersiz olduğunu dile getirdi.

Kahveci, sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm acil adım atılmasını isteyerek; "Tüm sağlık çalışanları istifayı düşündüğü gün mü adım atılacaktır? Sağlık çalışanları hizmet üretemez hale geldiklerinde mi sorunlara bakılacaktır? Sağlık çalışanlarının tüm ekonomik kayıplarını telafi edin. Adı tavandan kendi yavandan olan ek ödemeyi terk edip, Maaşa zam şeklinde tek ödeme yapın. 3600 ek göstergenin bir an önce hayata geçmesi için çaba sarf edin. Kamuda görev yapan tüm sağlık çalışanlarını kadrolu istihdam edin." dedi.

Haber merkezi