GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-11-2021 08:11   Güncelleme : 22-11-2021 08:11

BAĞIMLILIĞA KARŞI ANNELER HAREKETE GEÇTİ

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Ordu Şubesi, Ceren Özdemir meydanında basın açıklaması yaparak Ordu’da “Madde Bağımlılığına Karşı Anneler Hareketi” çalışmalarını başlattıklarını duyurdu.

BAĞIMLILIĞA KARŞI ANNELER HAREKETE GEÇTİ

CKD Ordu Şubesi olarak başlatılan bu çalışmayla beraber başta anneler olmak üzere ailelere en geniş şekilde duyurulması ve tanıtılmasının önemli olduğuna inandıklarını söylediler.

CKD Ordu Şube Başkanı Sevinç Erol, yaptığı açıklamada, “Ailelerin uyuşturucu bağımlılığı konusunda bilinçli olmaları için çocuklarımızı, madde kullanımını da bol bol teşvik eden kültürel emperyalist saldırıya karşı korumada annelerin ve ailelerin elinde büyük bir güç vardır. Yeterki elimizdeki bu gücün bilincinde olalım, bu gücü doğru kullanalım ve çocuklarımızla ilişkimizde merkeze koyalım.” dedi.

CKD’nin bu çalışmalarda, uyarıcı ve uyuşturucu maddelerin kullanılmasını önlemede anneler ve ailelerle beraber çalışacağını da sözlerine ekleyen Erol, “CKD ülkenin her ilinde olduğu gibi Ordu’da da kolları sıvamış, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün de desteğiyle çocuklarımızı, gençlerimizi, yani geleceğimizi hedef alan madde (uyuşturucu) kullanımı sorununu, temelinde yatan ideolojik yönüyle ele alarak yeni bir çalışmaya koyulmuştur.” diyerek açıkladı.

Açıklamasının devamında Erol, şunları kaydetti:

“Bütün gençleri ilgilerine yeteneklerine göre, mutlu ve üretken bir hayata hazırlayacak bilimsel eğitim sisteminde israr edeceklerini bilerek madde kullananlar çoğu genç olduğu için, büyük oranda aileleriyle birlikte yaşıyorlar. Bu veri çok değerlidir. Aileyi güçlendirmek, doğru şekilde yönlendirmek, ailenin madde karşıtı duruşunu geliştirmek, bataklığı kurutmada en güçlü araçlarımızdan birisidir.

Bütün kamu kurum ve kuruluşlarını, demokratik kitle örgütlerini, kanaat önderlerini Türk milletinin her ferdini sorumluluğa, gençleri hayatta tutmaya davet ediyoruz.” Ordu Hayat / Soner Özdemir