GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-09-2021 09:00   Güncelleme : 13-09-2021 09:00

BABALAR GİBİ SATIYORLAR!

BABALAR GİBİ SATIYORLAR!

 

Bir önceki dönemde yanındaki alan AVM için satılan Ordu Büyükşehir Belediyesinin Durugöldeki eski yerleşkesi de satışa çıktı.

Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan ve şimdiki bina yapılana kadar Büyükşehir hizmet binası, ardından ek hizmet binası ve OSKİ Genel Müdürlüğü, sonrasında da Kentsel Dönüşüm Ofisi olarak kullanılan, içinde Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in büyük önem verdiği DAVET merkezinin de bulunduğu 16 bin 960,53 m2 yüzölçümlü parsel ve üzerinde bulunan binalar satılıyor.

Yetki Başkanda

Binaların satışı ile ilgili İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının teklifi Büyükşehir Belediyesi Meclisinde görüşüldüğü ve muhalefetin karşı çıkmasına ve tepkilerine rağmen oy çokluğu ile kabul edildi.

Satış görüşmeleri; Belediye Meclisinin verdiği bu yetki ile bizzat Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından yürütülecek.

Kısa süren DAVET

Satışa çıkarılan arsa üzerindeki binalar arasında daha önce OSKİ Genel Müdürlüğü olarak kullanılan ve son olarak yüzlerce bin lira harcama ile DAVET (Deneyim, Araştırma, Verimlilik, Eğitim, Ticaret) isimli merkez kurulmuştu. Gözde Özgür/Ordu Hayat