GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-04-2021 08:25   Güncelleme : 06-04-2021 08:25

"AYRIMCILIK!"

SES Ordu Şubesi Başkanı Ferit Ceylan, Altınordu Belediyesi'nin açıkladığı destek paketinde sağlık çalışanlarının ücretsiz otoparktan yararlanacağının belirtilmesine karşın sadece doktor ve hemşirelerin bu hizmetten yararlanabildiğini söyledi.

Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının doktor, hemşire, memur, temizlikçi diye ayrılmaması gerektiğini savunan Ceylan, Altınordu Belediyesi'nin sağlık çalışanlarına ücretsiz otopark hizmetini eleştirdi.

"Hastanede çalışan herkes risk altında"

Doktor ve hemşire dışındaki sağlık çalışanlarının otopark hizmetinden yararlanamadığını öğrendiklerini aktaran Ceylan, "Altınordu Belediyesi, destek paketi açıkladı. Burada sağlıkçıların ücretsiz otoparktan yararlanacağı belirtiliyordu. Ancak bu tam bir aldatmaca. Burada sağlık çalışanı arkadaşlarımızın kimlikleri kabul edilmemiş. Sadece doktor ve hemşirelerin bu ücretsiz otopark hizmetinden yararlanacağını öğrendik. Bu insanları ayırmaktır. Cebinde sağlık bakanlığı kartı olan bir insan neden sağlık çalışanı olarak sayılmıyor? Böyle bir ayrımcılığa girilmesi gerçekten çok üzücü. Memurundan temizlikçiye, teknisyeninden güvenlikçiye kadar hepsi risk altında. Pandemi sürecinde 400 tane sağlıkçı kaybettik deniliyor. Sadece doktor kaybettik denilmiyor. Hepsi sağlık çalışanı. Cephede savaşılırken, er veya rütbeli diye ayrılıyor mu? Ayrılmıyor. Hepsi birlikte savaşıyor. Eğer pandemide sağlık çalışanlarına bir hizmet verilecekse, burada doktor, hemşire diye ayrılmaz. Hepsi birdir. Bu ayrımcılık kararından dönülmelidir." dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul