GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-02-2021 08:00   Güncelleme : 09-02-2021 08:00

AVUKATLAR, SOKAK HAYVANLARININ HAKLARINI DA UNUTMADI

AVUKATLAR, SOKAK HAYVANLARININ HAKLARINI DA UNUTMADI

Ordu'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanların aç kalmaması için Ordu Barosu Hayvan Hakları Komisyonu üyeleri de sahaya indi.

Ordu Barosu Hayvan Hakları Komisyonu üyeleri Av. Didem Önsoy, Av. Mehmet Akif Ersoy, Av. Emrullah Özsoy, Av. Barış Kılıçoğlu, Av. Belgin Cem Yıldız ve Av. Feyza Nur Yalçın, Altınordu'dan başlayarak Ulubey, Gürgentepe ve Gölköy yolu; dönüşte de dere yolu boyunca yüzü aşkın sokak köpeğinin besin ihtiyacını karşıladılar.

 Yol boyunca sağlık problemi olan ya da bakılamayacak durumda olan canlıların durumlarını ilgili birimlere ileten genç avukatlar,  çalışmalarına des tek veren Altınordu, Gürgentepe ve Gölköy Belediyesi ekiplerine de teşekkür ettiler.

Komisyon üyeleri, “Komisyon olarak hedefimiz, Ordu'daki tüm kurum, dernek ve topluluklarla birlikte, Ordu ili sınırları içerisinde farklı türdeki tüm canlıların sorunlarıyla yakından ilgilenmek, toplum nezdinde hukuki farkındalıklar yaratmak ve en nihayetinde Ordu'yu Türkiye genelinde Hayvan Hakları konusunda örnek bir il haline getirmektir. Son üç ay içerisinde yapmış olduğumuz faaliyetler, hedeflerimizin henüz ilk adımı olup, bu uğurda daha yürünecek çok yolumuz olduğumuzun bilinmesini ister; her daim desteklerinizi bekleriz.” Dediler. Haber merkezi