GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2021 09:13   Güncelleme : 08-11-2021 09:13

ATA'MIZ TURNUVALARLA ANILACAK

ATA'MIZ TURNUVALARLA ANILACAK

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında, “Ata’yı Anma Basketbol ve Hentbol Turnuvası” düzenleyecek.

Atatürk Spor Salonu’nda 08-12 Kasım 2021 tarihlerinde Basketbol Turnuvası, Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda Hentbol Turnuvası düzenlenecek.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini, Basketbol ve Hentbol Turnuvasının yanı sıra Taekwondo Turnuvasının da 13-14 Kasım 2021 tarihlerinde yapılacağının müjdesini verdi

Atatürk’ün "Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim" sözünü hatırlatan Genç, “Atatürk, spora ve sporcuya her zaman değer verirdi. Ayrıca Atatürk de iyi bir sporcuydu. Özellikle de Türk tarihine yön veren stratejilerinde satrancın büyük önemi olduğunu düşünüyorum. Bizler de gençlerimizin ve hemşerilerimizin basketbol, hentbol, taekwondo ve daha birçok branşta sportif faaliyetlerde daha başarılı olabilmesi için desteklerimizi sürdürüyoruz. Bu doğrultuda, tüm hemşerilerimizi Ata’yı Anma Basketbol ve Hentbol Turnuvasına katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Haber merkezi