SPOR
Giriş Tarihi : 24-09-2021 16:40   Güncelleme : 24-09-2021 16:40

ASKF'DEN NEZAKET ZİYARETİ

ASKF'DEN NEZAKET ZİYARETİ

Ordu ASKF Başkanı Metin Kır ve yönetim kurulu üyesi Fahrettin Alkan, 19 Eylül Gazeteciler Derneği'ni ziyaret etti.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Metin Kır ve yönetim kurulu üyesi Fahrettin Alkan, 19 Eylül Gazeteciler Derneği'ni ziyaret ederek amatör sporun son durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"Gönüllülük esasına göre çalışıyoruz"

Kır, 'Pandemiden dolayı 18 aylık bir seçim süreci yaşadık. Gelinen süreçte seçimi kazandık' diyerek, şunları söyledi; "10 yıldır Ordu ASKF'nin içindeyim. Yaklaşık 40 yıldır sporun içindeyim ve 20 yıl da profesyonel hakemliğim oldu. Amatördeki tüm spor branşlarına ne gibi katkı sağlayabiliriz diye uğraşıyoruz. ASKF'nin hiç bir geliri yok. Tamamen gönüllülük esasına göre çalışıyoruz. Amatör spor kulüpleri deyince akla hep futbol geliyor ama öyle değil, bize bağlı 25 tane daha spor branşı var. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan kurtarmanın yolu spordur. Kulüplerimize ekonomik destek konusunda herkesin elinden geleni yapması lazım. Herkesin amacı Ordu'nun sporuna katkıda bulunmak."

19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen ise yapılan ziyaretten ötürü ASKF Başkanı Metin Kır ve Alkan'a teşekkür etti.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü