GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2021 09:00   Güncelleme : 21-09-2021 09:00

"AŞIDA İKNA YOLUNU KULLANACAĞIZ"

Ordu Valisi Tuncay Sonel, Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, "Aşılama konusunda toplumdaki herkese büyük görev düşüyor. Aşılarını yaptırmayan vatandaşlarımızı bir şekilde aşılarını yaptırmaya ikna etmeliyiz." dedi.Valilik Toplantı Salonunda yapılan Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısına, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, İlçe Kaymakamları video konferans yoluyla, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın katıldı.

Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısının başlangıcında, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın bir sunum yaparak, aşılama çalışmalarına herkesin destek olmasını istedi.

"En etkili yol aşı"

Covid-19 pandemisinden korunmanın en etkili silahının aşılanma olduğunun altını çizen Vali Tuncay Sonel, “Her zaman ifade ettiğimiz gibi Covd-19 salgınından korunmanın en etkili yolu aşı olmaktan geçiyor. Hem kendimizi, hem çocuklarımızı, hem de toplum sağlığını koruyabilmek için herkesin mutlak suretle aşılarını yaptırmaları gerekiyor. Aşılama konusunda toplumdaki herkese büyük görev düşüyor. Aşılarını yaptırmayan vatandaşlarımızı bir şekilde aşılarını yaptırmaya ikna etmeliyiz. Bunu da hep birlikte yapacağız." dedi.

"Koordinasyon içerisinde çalışacağız"

Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ve İçişleri Bakanlığı görevlendirmesiyle bazı ilçelerde Kaymakam değişiklikleri olduğuna dikkat çeken Vali Tuncay Sonel, şunları söyledi; “Tayin dolayısıyla ilimizden ayrılan Kaymakamlarımıza yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. İlimizde yeni göreve başlayan Kaymakamlarımıza da görevlerinde başarılar diliyorum. Tüm ilçelerimizde Kaymakamlarımız görevleri başındalar. Var gücümüzle Covidd-19 pandemisi ile mücadelemizi sürdüreceğiz. Okulların açılmasıyla birlikte okullara ve öğrencilere yönelik tedbirlerimizi ve denetimlerimizi daha hassas bir şekilde yerine getireceğiz. Bu konuda koordinasyon ve işbirliği içinde hareket edeceğiz."

Vali Tuncay Sonel, yetim ve öksüz evlatlarımızın, engeli olan vatandaşlarımızın, şehit ve gazi ailelerinin evlerinde ziyaret edilmesi, hal ve hatırlarının sorulması hususunda da ilçe kaymakamlarına talimat verdi.

Haber merkezi