GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-05-2021 21:00   Güncelleme : 17-05-2021 16:12

AŞI KUYRUĞU PES DEDİRTTİ!

AŞI KUYRUĞU PES DEDİRTTİ!

Ordu'da aşılama merkezi olarak kullanılan Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Binası (Eski Ketem Binası) önünde adeta izdiham meydana gelirken, aşı sırası ve sosyal mesafenin hiçe sayılması dikkatlerden kaçmadı.

 

Koronavirüs vakalarının hala istenilen seviyeye inmediği Ordu'da  ortaya çıkan görüntüler pes artık dedirtti. Aşı kuyruğu metrelerce uzarken, ortada ne sosyal mesafe kaldı ne de virüs ile mücadele.

Ordu'da BioNTech ve Sinovac aşı randevularını alan vatandaşlar, Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Binasında (Eski Ketem Binası) önünde uzun kuyruklar oluştururken, sosyal mesafe ise hiçe sayıldı.

Randevu sırası gelmeyen vatandaşlar aşı için içeriye alınmamasına rağmen vatandaşlar saatler önceden gelerek sıra beklediler. Ortaya çıkan görüntüler ise tepki çekti.

Yaklaşık bir ay önce  100 bin nüfusta en çok vaka görülen şehir olan Ordu'da son dönemde vakaların azalmasına karşın aşı kuyruğundaki görüntüler, aşı konusunda koordinasyon eksikliğini gözler önüne serdi.

17 günlük tam kapanmanın ardından Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Binası önünde, dün oluşan kuyruk şaşkınlık yarattı. Aşılama için kuyruğa giren vatandaşların sayısı, kısa bir süre içerisinde ciddi şekilde artarken, kuyruk metrelerce uzadı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul