GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-04-2021 20:00   Güncelleme : 27-04-2021 16:48

AŞI DA HIZLANMALI

AŞI DA HIZLANMALI

 

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, kördüğümün çözülmesi için tam kapanmanın yanı sıra aşılamada da hızlanma gerektiğini söyledi.

Bilim Kurulu’nun tavsiyesi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan 18 günlük tam kapanmayı değerlendiren Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, şuhları ifade etti:

Şu anda bu kısır döngünün kırılması, tüm bireylere aşı yapılıncaya kadar zaman kazanılması için, tam kapanma mutlaka ihtiyaç duyulacak olan bir tedbirdir. Bu noktada halkımızdan da tam destek gelmeli.

Aşı hızı 2 katına çıkarılmalı

İlan edilen tam kapanmanın, yaz sezonunu kurtarabilmesi ve hastalığın kısır döngüsünü kırabilmesi için, aşılama hızının da en az iki katına çıkarılması şarttır. Aksi takdirde ilan edilen tam kapanma sadece geçici bir duraklama sağlayacaktır o kadar.

Eminim ki Devletimiz, tüm dünyanın adeta bir trajedi yaşadığı pandemide ve aşı bulmadaki çaresizlik ikliminde, şu ana kadar başarıyla temin ettiği ve çözdüğü aşı problemini, tam kapanmada da başarıyla çözecek, aşılama hızını da artırarak, millet olarak yaz mevsimine, olabilecek tehlikeleri bertaraf ederek girmemizi sağlayacaktır. Tam kapanmadan çok umutluyum ama aşılama da aynı şekilde hızlanacak ise.” Haber merkezi