GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2021 08:36   Güncelleme : 27-03-2021 08:36

ARTIK YETER, HAYKIRIŞI!

ARTIK YETER, HAYKIRIŞI!

   Üyelerine yönelik baskı, ihraç ve sürgünlere karşı İstanbul'dan Ankara’ya yürüyüş başlatan KESK, yürüyüşünü Çalışma Bakanlığı önünde tamamladı.

                  KESK Ordu Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Ferit Ceylan, düzenlediği basın toplantısında yürüyüşe destek verirken, “Yürüyüşümüz artık yeter haykırışıdır. Yürüyüşümüz demokrasi ve adalet içindir“ dedi.

“Tüm üyelerimiz, haksızlığa uğrayan, hukuksuzca ihraç edilen arkadaşlarımız, yokluğa, sefalete mahkûm edilen tüm kamu emekçileri için yürüdük“ diyen Ferit Ceylan, açıklamasını şöyle sürdürdü;

“OHAL komisyonu denen oyalama ve onaylama komisyonu süreci uzatmakla alenen ve bilerek suç işliyor. KESK’lilerin dosyalarının önemli bir kısmını sona bırakarak süreci işkenceye dönüştürüyor. “Ne kadar süründürsek o kadar iyidir” niyetiyle hareket ediyor. Bu, iktidarın özelleştirme, güvencesizlik, performans, ayrımcılık, gericilik politikalarına karşı geldiğimiz, emekçilerin haklarını, insanca yaşam koşullarını savunduğumuz için açıkça hınç almadır.

Belli ki, hala bizleri tanımıyorlar! Biz KESK’liyiz, kamu emekçilerinin gerçek temsilcisiyiz. Biz, onurlu bir insan olarak yaşamanın yolunun emek, demokrasi ve barış mücadelesinden geçtiğinin farkında olanlarız. Biz, “hak verilmez alınır” diyenlerden mücadele bayrağını devr alanlarız… “Kurtuluş Yok Tek Başına Ya Hep Beraber Ya Hiçbirimiz” şiarını yaşam felsefesi yapanlarız…  Diz çökmedik, çökmeyeceğiz. Biat etmedik, etmeyeceğiz! Haklarımızdan, yaşamlarımızdan vazgeçmeyeceğiz. Haksız, hukuksuz şekilde elimizden alınan işimiz iade edilinceye, faşist baskılar son buluncaya kadar patriyarkaya, sömürüye ve her tür şiddete karşı mücadelemiz devam edecektir.“ Haber merkezi