GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-11-2021 23:58   Güncelleme : 19-11-2021 23:58

"ARTIK YETER"

Ordu Sol Parti İl Örgütü Turgay Bekgöz, "Türkiye krizde! Tek adam rejimi ülkemizi her alanda krize sürükledi. Ekonomi dikiş tutmuyor. Türk Lirası tarihin en büyük değer kaybını yaşıyor. Bu iktidar emekçi yoksul haklara baskı ve sefalet, bir avuç para babasına saltanat demektir. Bu harami saltanatına son verelim." dedi.

'Bir avuç sömürücü zorba kamu birikimlerine el koyarak: derelerimizi, ormanlarımızı, kıyılarımızı yağmalayarak saltanat sürüyor. Yoksul halk ise, AKP’nin yani yöneten siyasi iradenin zamları ile boğuşuyor' diyen Bekgöz, şunları söyledi;

"Krizin faturasını ise yoksul halk ödüyor. Yeni zam ve vergilerle hayat pahallılığı aldı başını gitti. Tenceremiz kaynamıyor! Köylü fındıkta, çayda, tütünde, sebzede, meyvede emeğinin karşılığını alamıyor. Esnaf siftah etmeden kepenk kapatıyor. Bu harami düzeni emekçi halka baskı ve sefalet, bir avuç para babasına saltanat demektir. Bir yandan işsizlik diğer yandan zam! Bu fiyat artışları çift haneli yüzdeliklerle gelmeye başladı. Son süreçte şekere yüzde 25 zam yapılırken, ekmeğe gelen zamlar yüzde 40’ları buldu. Petrol fiyatlarına gelen zamlar aldı başını gidiyor. Marketlere girilmez, pazara çıkılmaz duruma gelindi. TÜİK verilerine göre az az 1,3 milyon kişi bir yıl ve daha fazla süredir iş bulamadı.1.5 milyon kişi ise iş bulma ümidi kalmadığı için iş bile aramıyor. İşçiler, emekçiler, yurtseverler, ilericiler, devrimciler birleşelim, birlikte mücadele edelim. Bu haramilerin saltanatına son verelim."

Haber merkezi