GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 22:30   Güncelleme : 15-07-2021 16:03

ARABULUCULUK DESTEĞİ

ARABULUCULUK DESTEĞİ

 

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Özgür Ceylan ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’dan Ordu Mali Müşavirler Odasına ekonomi gündemini değerlendirmek üzere ziyaret gerçekleştirildi.

Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş; Oda kurul ve komisyonları adına milletvekillerine teşekkürlerini belirterek mesleki sorunlar ve talepler hakkında açıklamalarda bulundu. “Arabuluculuk mali müşavirlerin de hakkıdır” diyen Bahadır Baş, şöyle konuştu:

“Dünya uygulamalarına baktığımızda sadece Yunanistan ile Türkiye’de avukatlara tanınmış bir haktır. Biz yasal düzenlemelerin;  bireysel ilişkilere, mecliste çoğunluğu olanlara ayrıcalıklı olarak yapılmasına istemiyoruz. Bu ayrımcılığın giderilmesini İşçi işveren uyuşmazlıkları ve ticari uyuşmazlıklarla sınırlı ve Mali Müşavirlere de Arabuluculuk hakkının verilmesini istiyoruz.”

CHP Çanakkale Millet Vekili Özgür Ceylan da  yaptığı konuşmada Mali Müşavirlik Mesleğinin Türkiye’de hak ettiği yerde olmayan bir meslek olduğuna vurgu yaparak, “Mali Müşavirler ekonominin can damarıdır, pandemi sürecinde de mali müşavirler olmasaydı bu sistem hareket edemezdi. Burada devletin Mali Müşavire bakışı değişmeli ve daha saygın bir noktaya getirilmelidir. Daha güçlendirilmeli ve meclisteki mali müşavir sayısı artmalıdır.  Bir Mali Müşavir olarak Arabuluculuk müessesinde Mali Müşavirlerin olmaması kabul edilemez. Hayatın doğal akışına aykırı bir durum. Arabuluculuk Mali Müşavirlerin içerisinde olması gereken bir sistem. Bu konuda düzenlemenin bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz. Partimiz Milletvekillerinin bu konudaki çalışmaları var. Bizde destekliyoruz. Ve takip ediyoruz” dedi. Haber merkezi