GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-10-2021 08:06   Güncelleme : 12-10-2021 08:06

ANNE-BABALAR OKULLU OLDU…

Ordu Valiliği ve SODİMER işbirliği ile gerçekleştirilen “Anne-Baba Okulu” programı Bahçeşehir Koleji Konferans Salonunda yapıldı.

ANNE-BABALAR OKULLU OLDU…

Programa Vali Tuncay Sonel, SODİMER Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Sadi Seferoğlu, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Meslek Yüksek Okulu Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülçin Güven, Uludağ Üniversitesi Erken Çocukluk Eğitimi Uzmanı Doç. Dr. Nalan Kuru, Altınordu Kaymakam Erkan Karahan ve aileler katıldı.

“Aile güçlü olursa toplum da güçlü olur“

Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) tarafından başlatılan ve İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından desteklenen “Anne-Baba Okulu” programında bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, ”Bugün Ordu'muz önemli bir toplantıya evsahipliği yapıyor. Anne-Baba toplumun en önemli yapı yaşıdır. Aile güçlü olursa toplumda güçlü olur. Toplum güçlü olduğu takdirde o toplumu oluşturan insanlar da mutlu olur” diye konuştu.

Her 3 çiftten 1’i boşanıyor

Ordu’da olmaktan büyük keyif duyduğunu söyleyen SODİMER Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan; ”Ülkemizde son dönemlerde pandeminin de etkisiyle aile yapısında bazı değişiklikler olduğunu görüyoruz. Evlenme ve boşanma sayılarına yansıyor. Ordu ilimiz Türkiye’de istatistiklerde sert yerlerde değil. Türkiye’de her 3 çiftten biri boşanmakta ve bu süreçten de en çok çocuklar etkilenmekte. Böylesi rakamları da gözeterek ailenin çok değerli ve önemli olduğunu ve buna göre neler yapılması gerektiğini bugün hep beraber ortaya koyacağız. " şeklinde konuştu.

”Keşke bizim de böyle Valimiz olsa”

SODİMER Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan, ”Keşke bizim de öyle bir Valimiz olsa. Atom karıncamız Sayın Valimiz Tuncay Sonel’e çok teşekkür ediyoruz. Enerjisi ile bizi motive ediyor” dedi.

Video konferans yöntemiyle programa bağlanan BAU Global Başkanı, eğitimci ve iş insanı Enver Yücel, okulların öğrencilere sadece akademik bilgi transfer edilen yerler olmaktan çıkarmak gerektiğini söyleyerek, öğrencinin başarısında anne baba desteğinin önemine vurgu yaptı.

"Bahçeşehir ailesi her zaman yanınızda"

Enver Yücel, "Bizler eğitimciyiz. Türkiye’nin dört bir yanında eğitim kurumlarımız var. Pandemi sürecinde elde ettiğimiz başarılar, iyi işler var. Yaşanan pandemi dolayısıyla çocuklar evde anne babayla daha çok kaldı. Öğrencilerin psiko sosyal eksikliklerin daha fazla ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Sodimer’in bu faaliyetini çok önemsiyorum. Okullar sadece akademik eğitim vermemelidir. Bahçeşehir Kolejleri olarak her türlü sosyal donatıya sahip eğitim kurumlarıyız. 20 bin öğrencimiz, 1.000'e yakın akademisyenimizle Ordu'muzun hizmetindeyiz. Değerli Valimiz Tuncay Sonel'e de her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

“Anne-Baba Okulu” programında, Prof. Dr. Süleyman Sadi Seferoğlu, dijital ebeveynlik, Doç. Dr. Gülçin Güven gelişimin kilometre taşları ve Doç. Dr. Nalan Kuru duygu dostu ebeveynlik konusunda eğitimler verdi. Haber merkezi