GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-11-2021 23:49   Güncelleme : 11-11-2021 23:49

ANLAMLI PANEL!

Ordu Mali Müşavirler Odasında 10 Kasım’da Atatürk’ü Anma Etkinliği Kapsamında “Türk Modernleşmesi ve Cumhuriyetin Ekonomi Politikaları” konulu panel düzenlendi.

ANLAMLI PANEL!

Panele Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, 24. Dönem Ordu Milletvekili İdris Yıldız, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birlik Başkanı Erdoğan Akyürek, Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, Önceki Dönem Baro Başkanı Kenan Çebi, Prof.Dr İlhan Ekinci, Hikmet Pala, meslek mensupları ve davetliler katıldı.

"Çağdaşlığa açılan kapı"

Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş; "Aramızdan ayrılışının 83. Yıl dönümünde ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk dün olduğu gibi bu günde ilkeleriyle ve yaptıklarıyla anıyoruz. Balkan savaşlarından itibaren son on yılını savaşlarla geçen bir ülke de, üretimin %95 ‘i tarımsal ürün ve kendi kendini doyuran, demir yolları kullanışsız, karayolları yok denecek kadar az, limanları yabancıların elinde sanayi kuruluşu olmayan yokluklar içerisinde bir ümit yaratan Mustafa Kemal Atatürk bizler için aydınlığa, çağdaşlığa, açılan kapıdır, umuttur. Atatürk ve Aziz Şehitlerimize olan minnet borcumuzu, hedeflerinden sapmayacak, hatıralarını koruyarak ve gelecek nesiller için daha çok çalışarak ödeyeceğiz. Sadece bizim değil bütün dünyanın bilgisine, hoşgörüsüne, cesaretine saygı duyduğu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılışının 83. Yılında minnet ve şükranla bir kez daha anıyoruz." dedi.

Önceki Dönem Baro Başkanı Av. Kenan Çebi; ‘‘Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ben bildiğimden bu yana cumhuriyetin kendilerine yüklemiş oldukları görevi en iyi yapanların başında gelmektedir. Kendilerine huzurunuzda bir kere daha şahsım ve üyesi olduğum Baro adına teşekkürlerimi iletiyorum." diye konuştu. 

Haber merkezi