GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-04-2021 08:35   Güncelleme : 19-04-2021 08:35

"AMACIMIZ KALİTELİ BAL SATMAK"

36 yıldan bu yana arıcılıkla uğraşan Celal Karabay, kaliteli balları, Türkiye'nin 81 ilindeki vatandaşlara ulaştırabilmek için 'Kotyora Bal' satış mağazasını açtığını söyledi. Arı ürünlerinin envai çeşitlerini bulundurduklarını aktaran Karabay, "Sadece Ordu'dan değil, internet üzerinden siparişlerle de propolis, polen, arı sütü ve diğer ürünlere ulaşmak mümkün." dedi.

Celal bey, arıcılıkla tanışmanız nasıl oldu?

14 yaşında Gölköylü arıcı dayılarımın yanında arıcılığa çırak olarak başladım. Arıcılığa 36 yılımı verdim. Hala da bu işi yapmaya devam ediyorum.

'Kotyora Bal' fikri nereden geldi?

Bu süreç zarfında arıcılık mesleğini yaparken büyük diyetler ödedim. Bunun karşılığını da aldım. Arıcılık ve bal hususunda bayağı bir bilgi ve birikim sahibi oldum. İyi hizmetler de verdim. Bu sene itibariyle de işimin devamı olarak patentli markam olan 'Kotyora Bal'ını hayata geçirme şansım oldu. Ordu'ya güzel bir mağaza açtım. Kalitenin ön planda olduğu, birikimimim sergilendiği, insanların bal konusundaki yanlış algısını değiştirmek üzere açmış olduğum Kotyora Balı hizmete sundum. Burada halkımıza kaliteli ürünleri sunuyorum.

"81 İLE SİPARİŞ GÖNDERİYORUZ"

Kotyora Bal'a Ordu dışından ulaşmak da mümkün mü?

Kotyora Bal satışlarımız Ordu'nun yanı sıra internet üzerinden de gerçekleşecek. Türkiye'nin 81 ilinden vatandaşlarımız sipariş verebilirler. Tüm illere siparişlerimizi gönderebiliyoruz. Halkımız, her türlü bal ürününü bizden temin edebilirler. Kaliteli ürünlerimizi herkesin yiyebilmesi için internet satışlarımız da olacak.

KALİTENİN ADRESİ 'KOTYORA BAL'

Hangi arı ürünlerini bulunduruyorsunuz?

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde yetiştirilen petekli bal, süzme bal ve arı ürünlerini satıyoruz. Balın envai çeşitlerinin yanı sıra propolis, polen, arı sütü ve diğer ürünleri buradan satışa sunuyoruz. Kaliteden ödün vermeyeceğiz. Öncelikli hedefimiz çok bal satmak değil kalite. Amacımız tanıtımı en iyi şekilde yapıp kaliteli ürün satmak. Piyasada satılan sahte ballara karşı vatandaşlarımıza doğal bal satarak müşterilerimizin güvenini kazanmak istiyoruz. 36 yıllık arıcıyım. Dükkanımıza gelip bal ürünlerimizi tadarak kalitemizi yerinde görebilirler.

Pandemi döneminde bal ürünlerine ilgi nasıl?

Özellikle pandemi döneminde bağışıklığa en iyi gelen ürünlerin başında bal gelmektedir. Arı ürünlerinin içinde propolis, polen ve arı sütü çok kıymetli. Bağışıklık sistemini sonuna kadar destekleyen en iyi gıdalar. Vatandaşlarımız mutlaka tüketmeli.

"SAHTE BALA DİKKAT"

Bal nereden alınır?

İnsanlarımız daha çok arıcılardan bal alsın. Bal çok önemli. Hayatımızın, sağlımızın en önemli gıda ürünlerinden bir tanesi. Arıcılarımız şeker kullanıyor. Ballarımızın bir kısmında şeker var ama bu kesinlikle glikoz değil. Ordu'da 4 bine yakın kayıtlı arıcımız Türkiye'nin bel kemiğidir. Petekli bal üretiminde Ordu birici sıradadır. Arıcılarımız da üretmeye devam ediyor. Vatandaşlarımız, balı arıcılardan alsın. Bildikleri ve güvendikleri arıcı varsa onlardan temin etsinler. Sahte bala dikkat etsinler.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü-Röportaj