GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-10-2021 08:35   Güncelleme : 02-10-2021 08:35

ALTINORDU'DAN ORGANİK ATAK!

 ALTINORDU'DAN ORGANİK ATAK!

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Türkiye’de Altınordu’nun adından söz ettirecek bir projeyi daha hayata geçirdi. Proje tanıtım toplantısında üreticiler ile bir araya gelen Başkan Tören, “projemiz tamamlandığında yıllık 18 milyon ilave üretim ile şehrimizin markası olacak “organik yumurta” ile, iç ve dış pazarlarda söz sahibi olacağız.” dedi.

Altınordu Belediyesi ve Türkiye’nin organik yumurta üretimi alanında faaliyet gösteren tek üretici birliği olan ‘Ordu İli Yumurta Üreticileri Birliği’ iş birliği ile hayata geçirilen proje ile üreticilere toplamda 52.000 Organik Yarka (Yumurta tavuğu) dağıtımı gerçekleştirilecek. Günlük 52 Bin, Aylık 1,5 Milyon Ve Yıllık 18 Milyon ilave Ordu’nun, Altınordu’nun markası olacak organik yumurta üretimi hedeflenen proje ile iç ve dış pazarlarda söz sahibi olacak bir üretim modeli hayata geçiriliyor.

Yüzde 50 hibe

Altınordu Belediyesinin ilk etapta 13 üretici ve 4,500 tavuk başlattığı projesinde nihai hedefte 52 bin yarka tavuk dağıtımı ile yıllık 18 milyon organik yumurta üretimi hedefleniyor. Altınordu Belediyesinin yüzde 50 hibe desteği verdiği projenin yüzde 50’sini projeden faydalanan üreticiler karşılıyor.

Altınordu Belediye Meclis salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında üreticiler ile bir araya gelen Aşkın Tören, “Türkiye’nin organik yumurta üretimi alanında faaliyet gösteren tek üretici birliği olan Ordu İli Yumurta Üreticileri Birliği ve Altınordu Belediyesi olarak projelendirdiğimiz bir çalışmanın daha nihai aşamasına geldik” şeklinde konuştu.

"Üretimi 5'e çıkarmayı hedefliyoruz"

Başkan Tören, şunları söyledi; "Mevcut Yumurta Paketleme Tesisimiz aynı zamanda Yem İşleme Entegre Tesisimiz ile katkı verdiğimiz üretim konusunda Altınordu merkez başta olmak üzere Fatsa, Ünye ve arka havzalardaki üreticilerimizle belki bölgesel iş birlikleri ile Organik yumurta üretimi açısından Türkiye’deki tek üretici birliği olan Ordu Yumurta Üreticileri birliğimizin bu günkü kapasitesini de Altınordu Belediyesi olarak artırmak bu artırdığımız kapasite ile birlikte mevcut bugünkü üretim miktarını belki ikiye belki üçe belki beşe çıkarmak gibi de bir hedefimiz var."

Haber merkezi