GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-02-2021 08:25   Güncelleme : 15-02-2021 08:25

ALTINORDU’DA KRİZ MERKEZİ

ALTINORDU’DA KRİZ MERKEZİ

Altınordu Belediyesi, meteorolojiden gelen uyarılar sonrası etkili olacak kar yağışı ve buzlanmaya karşı tüm önlemlerini aldı.

Belediye bünyesinde oluşturulan kriz merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle olumsuzluk yaşanmaması adına yapılması gerekenler hızlıca planlandı. Afet durum acil eylem planı hazırlanarak şehir üç bölgeye ayrıldı. Her bir bölgede yürütülecek çalışmaları da belediye başkan yardımcıları koordine edecek. Belediye, 12 iş makinesi ve tam teşekküllü 287 personel ile 7/24 göreve hazır olarak teyakkuzda olacak.

Ulaşımda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için de ana arterler başta olmak üzere vatandaşların kullandığı ulaşım yolları için gerekli tedbirler alındı. Özellikle bu kış araç filosuna kazandırılan kar püskürtme el araçları büyük araçların giremediği her noktada mesaide olacak. Yaya kaldırımları ve ara sokaklar bu araçlarla kardan arındırılacak, buzlanmanın önüne geçilecek. 24 saat kar temizleme ve tuzlama çalışması gerçekleştirecek.

Kurtarma Timi de hazır

Olağanüstü kış şartlarında yaşanması muhtemel sıkıntılara da anında müdahale edilebilmesi adına 20 kişilik Altınordu Belediyesi arama kurtarma timi de hazır bekliyor.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören: “Ekiplerimiz merkezde üç bölgede ve 92 mahallemizde vatandaşlarımızın herhangi bir sorun yaşamamaları için sahada çalışmalarını yürütecekler. Bizler tüm önlemlerimizi aldık ama vatandaşlarımızın da bireysel anlamda tedbirli olmalarını istiyor özellikle araç sahibi vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmamalarını, çıkarlarsa da seyahat ederken kış lastiklerinin takılı olmasını ve karlı havalarda takip mesafelerini korumalarını önemle rica ediyoruz “dedi.

24 saat hizmet

Başkan Tören, vatandaşların olağanüstü kış şartları nedeniyle yaşanması muhtemel herhangi bir sıkıntı karşısında, Altınordu Belediyesi'nin 444 40 52 No’lu iletişim hattından 24 saat belediyeye ulaşabileceklerini de söyledi. Haber merkezi