GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-07-2021 08:00   Güncelleme : 09-07-2021 08:00

ALTINORDU’DA ASFALTLAR YEŞERECEK...

ALTINORDU’DA ASFALTLAR YEŞERECEK...

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, belediye meydanında 200 metrekare olan yeşil alanı, 10 kat büyülteceklerini açıklayarak, “deyim yerindeyse asfaltı söküp ağaç dikeceğiz” dedi.

Belediye Meclisi toplantısında çalışmalar ve yeni projeler hakkında bilgi veren Altınordu Belediyle Başkanı Aşkın Tören, 72 mahallede beton yol çalışmasını sürdürdüklerini belirterek, Altyapı ile birlikte asfalt programımız da devam etmektedir. Yıl sonuna kadar toplamda 20 kilometrelik bir sıcak asfaltı şehrimizle buluşturacağız. Bunun 10 kilometresi altyapı, üstyapı ve kaldırımla bütüncül bir yaklaşım programıdır. Yaklaşık 12 kilometresi de uzun yıllardır ham yol olarak ifade ettiğimiz ama toplu yaşamların oluştuğu fakat bölgede henüz yapılaşmanın tamamlanmadığı için bizim kendi ifademizle toz, toprak, çamurla cebelleşen vatandaşımızı asfalt hizmetiyle buluşturacağız” diye konuştu.

“Ekonomi ve tarımı çeşitlendiriyoruz”

Mehellelerde yaklaşık 200 bin fide dağıttıklarını da hatırlatan Başkan Tören, şunları söyledi:

“Tarımsal sektöründe özellikle üreticilerimizi de desteklemek hatta pandemi dolayısıyla kırsaldaki artan nüfusu toprakla üretim algısıyla buluşturmak için bir etkinlik yapmıştık ve devamında yaklaşık 200 üreticimizi ve genç girişimcimizi de destekleyecek kümes hayvancılığı ve yumurta üretimi konusunda bir çağrıya çıktık. Bu çağrıyla birlikte Altınordu ilçesinde özellikle dezavantajlı gruplarda kadınlarımız, gençlerimiz, engellilerimiz, şehit ve gazi yakınlarımızla birlikte 200 işletme ki kriterleri sağlamaları halinde bir asgari ücret tutarında bir ekonomik girdi de sağlayarak şehrimizde fındığa bağlı ekonomiyi çeşitlendirmek istiyoruz. Dolayısıyla burada tarımsal üretimi ve girişimciliği desteklemeye devam edeceğiz. Üreten Ordu hedefine hep birlikte bizde tamamlayıcı desteklerle katkı vermeye çalışıyoruz.

Z Kuşağı Vadisi Projesi

Prestij projelerimizden bir tanesine daha hayat verdik. Yeni mahallede belediye meydanımızda 200 metrekare olan yeşil alanı 10 kat daha büyüterek, deyim yerindeyse asfaltı söküp ağaç dikerek çevre ve yeşil dostu kimliğimizle 2700 metrekareye çıkaracağımız bir yeşil alan oluşturacağız.

Sınırsız internet, kitap kafe

Ve burada sınırsız internet erişiminin, kütüphanelimizin, kitap kafelerimizin, Down sendromlu kafemizin, mükemmeliyet merkezi ki önümüzdeki günlerde açılışını inşallah birlikte gerçekleştireceğiz. Bu arada diğer sosyal sorumluluk projelerimizden bir tanesi Ceren Özdemir’di. Önümüzdeki eğitim öğretim sürecinde Masal evimizi Ordulu hemşehrilerimize hizmet etmek üzere açmış olacağız.” Haber merkezi