EKONOMİ
Giriş Tarihi : 17-02-2021 08:45   Güncelleme : 17-02-2021 08:45

ALTIN ALMANIN TAM ZAMANI...

ALTIN ALMANIN TAM ZAMANI...

Altıneller Kuyumculuk İşletmecisi Muhammed Altunel, altında sert bir düşüş yaşandığına dikkati çekerek, "Hem yatırım yapmak isteyenler hem de düğünü olanlar için tam altın alma zamanı. Her düşüşün bir çıkış olur. Acele edin." dedi.

Altın fiyatlarındaki düşüşün devam etmesi üzerine vatandaşların ilgisinin daha da arttığını aktaran Altunel, yatırım yapmak isteyenlerin bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini söyledi.

"Altın tekrar çıkacaktır"

'Altın hükümet politikasıyla düştü. Doların düşmesiyle birlikte altında da sert bir düşüş yaşandı' diyen Altunel, şunları söyledi; "Her sert çıkışın bir sert düşüşü olacaktır. Ama yine en güvenilir liman altındır. İnsanlar şuan altın toplamalı, altın almalılar. Paraya güven olmaz ama altın her zaman güvenli bir yatırım aracıdır. Altın tekrar çıkacaktır. Altın yatırımına devam etmek lazım. Şuan altın fiyatları düşmüşken, fırsatı kaçıranlar, 'ah, tüh' diyenler düşük fiyatlardan altınlarını alsınlar."

"İnsanlar altına yöneldi"

Altının düşmesiyle vatandaşların akın ettiğini söyleyen Muhammed Altunel; "Zamanında altın alma fırsatını kaçıranlar bu kez aynı hataya düşmemek için altın alarak yatırım için kenara koyuyorlar. Altının düşüşü biz esnaflar için de iyi oldu. Çünkü sirkülasyon oldu. Ne kadar sirkülasyon olursa da esnaf için o kadar iyi olur." dedi.

"Düğünü olanlar fırsatı kaçırmasın"

'Düğün, nişan gibi merasimler için altın alacaklar için tam vakti' diyen Altunel, sözlerine şöyle devam etti; "Altın bir kez daha bu rakamlara düşmeyebilir. Tahmin ediyoruz ki; Nisan-Mayıs aylarından sonra altın fiyatları tekrar yükselişe geçecektir. Şimdiden düğünü, derneği olanlar, düğünlerini erteleyenler bu fırsatı kaçırmayıp altınlarını şimdiden alsınlar.

Paniğe kapılmasınlar

Altının her zaman kar getirir, artısı olur. Altının hiçbir zaman eksisi olmaz. Zarar ettirmez. Düştüğü için paniğe kapılmasınlar. Muhakkak bu düşüşün bir çıkışı olacaktır. Altının çıkışı beklesinler. Keyfi yere altınlarını satmasınlar, ellerinde tutsunlar. Almak isteyenler de bu süreçte muhakkak alsın."

Ordu hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)