GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-03-2021 08:15   Güncelleme : 30-03-2021 08:15

'ALTERNATİF TURİZM' PİYANGOSU!

'ALTERNATİF TURİZM' PİYANGOSU!

Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak; "İnsanlar koronavisten dolayı iyice sıkıldı. Vakalar azalınca alternatif turizme yönelecekler. Ordu, bu anlamda çok şanslı. Vakalar azalıp, bulaşıcılık ortadan kalktığında yaylaların ağzına kadar dolacağını göreceğiz." dedi.Toparlak, Pandemi döneminde turizm anlamında birçok ile göre çok iyi durumda olduklarını ve genel anlamda istatistiğe bakıldığında konaklama oranının % 45-50'ye kadar yükseldiğini aktararak, diğer illere bakıldığında bu dönemde iyi bir rakam olduğunu, bu anlamda pandeminin Ordu turizmini teğet geçtiğini söyledi.

"Doğa turizminde iddialıyız"

'Turizmin son yıllarda hem ülkemizde hem de ilimizde çeşitlendirilmesi çalışması devam ediyor. Ordu olarak en iddialı olan alanlardan birisi doğa turizmi' diyen Toparlak, sözlerine şöyle devam etti; "Ardından kayak turizmi geliyor. Alternatif turizme önem veriyoruz. Bu sene fena geçmedi. Çambaşı Kayak Merkezimize Samsun, Giresun ve diğer illerden hem turlar geliyor hem de ferdi girişler oluyor. Pandemiden dolayı biraz sıkıntılı bir süreç yaşasak da ilgi her geçen gün artıyor. Bu dönemi turizm anlamında en az zayiatla geçirmek istiyoruz. Özellikle bu dönemde vatandaşlarımız Ordu'nun maviye bürünmesi için elinden geleni yapmalı. Ordu'yu, sağlık anlamında da güvenli turizm merkezi haline dönüştürelim. Yaz aylarına kadar daha dikkatli olalım ki; hem vakalarımız azalıp insanlarımız rahat etsin hem de turizmimiz da canlansın.

"En ideal mekanlar Ordu'da"

Artık insanlarımız eski alışkanlıklarından  vazgeçiyorlar. Genelde eskiden 5 yıldızlı otellerde 5-10 gün tam pansiyon kalınıyordu. Ancak artık öyle değil. İnsanlar sessiz, sakin, doğada yalnız, kalabalıktan uzak, özgün tatil düşünüyorlar. Bu tatil türü; tam bizim istediğimiz alternatif turizmi temsil ediyor. Özellikle Ordu olarak çok şanslıyız. İnsanlar egzoz dumanından, gürültüden uzak sakin bir tatil geçirme arzusu içerisinde. Bunun içinde en güzel yer Ordu ve yaylaları. Vakalar azalıp, bulaşıcılık ortadan kalktığında yaylaların ağzına kadar dolacağını göreceğiz. Çünkü insanlar çok sıkıldı. Bu sıkıntılarını yine aynı ortamlarda değil, kafa dinleyecekleri yerlerde atmak isteyeceklerdir. Bu iş için en ideal mekan bizim şehrimiz."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)