GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-04-2021 08:10   Güncelleme : 02-04-2021 08:10

“ALLAH SİZİ DE DÜŞÜRSÜN İNŞALLAH BURALARA”

“ALLAH SİZİ DE DÜŞÜRSÜN İNŞALLAH BURALARA”

 

Eski Beşiktaş Belediyesi Meclis Üyesi Çetin Kırışgil ile birlikte görevdeyken haksız mal edindikleri ve mal bildiriminde bulanmadıkları iddiasıyla 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, "Tüm raporlar lehime. Ortada bir suç yok, ama dava var" dedi.

İstanbul 22. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık Murat Hazinedar avukatıyla birlikte katıldı. Diğer sanık Çetin Kırışgil ise duruşmaya gelmedi. Murat Hazinedar savunmasında, "Dosyaya MASAK ve bilirkişi raporu gelmiştir. Her ikisi de bu davanın esas nedeni olan mal bildirimiyle ilgili rapordur. Aynı zamanda lehime olan Kamu Görevlileri Etik Kurulu'nun raporları da dosyada mevcuttur. Medya mensupları burada bu duruşmayı izliyor. Her duruşma tutanağı medyaya düşüyor, olacak iş değil." dedi. Bunun üzerine hakim, "Medya özgürdür ne yazar ne çizer bilemeyiz" dedi. Hazinedar, "Tüm raporlar lehime. Ortada bir suç yok, ama dava var. Beraatimi isterim" dedi.

Duruşma 25 Ekim'e ertelendi. Hazinedar, duruşma tarihinin çok ileri bir tarihe verildiğini belirterek, "Yapmayın. Ben mağdurum. Böyle yargılama olur mu? Bir senedir hakim bekliyoruz burada. Allah sizi de düşürsün inşallah buralara" diyerek tepki gösterdi. Haber merkezi