GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-04-2021 08:50   Güncelleme : 19-04-2021 08:50

“ALENGİRLİ İŞLER!”

“ALENGİRLİ İŞLER!”

 

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, yurt dışına insan kaçakçılığı yaptıkları iddia edilen belediyeler arasında Korgan Belediyesi’nin de adının geçmesini, “utanç verici” olarak yorumladı.

Milletvekili Adıgüzel, “Biz Korgan Çiftlik ve Çamlı halkının HES direnişinde halk ile omuz omuza iken Korgan belediye başkanı nerede diye merak ediyorduk. Organize işler ile meşgul olduğunu da öğrenmiş olduk. Millet çorak çamur içinde su hakkı için mücadele ederken bu belediye başkanı HES firması çalışanlarına, kamu binalarında konaklama ve kullanma imkanı bile vermiş destek olmuştu. 24 Haziran seçimleri sonrası AKP'ye verilen oy oranına göre hizmet sıralaması yapıp Çiftlik halkını en sona koyarak bir skandala imza atan bu belediye başkanı, arızalı alengirli işlerden milletimizin vicdanında mahkum olmak hususunda ön sıralardan bir yeri çoktan hak etmiştir” dedi.

Adıgüzel  “Çevre bilinci için taa Almanyalarda ne işin var, hemen yanında ilçe sınırları içinde Çiftlik ve Çamlı var, bekleriz.. Tabi ki yüzün varsa! Demek ki neymiş, halkını satmanın, oya göre hizmet sırası yapmanın, doğayı satmanın nedeni olmaz, er ya da geç bedeli olurmuş. Bu vesile ile diğer mevkidaşlarına da selam  ederim.” Haber merkezi