GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-03-2021 21:34   Güncelleme : 02-03-2021 16:37

AKTAŞ PLAJ YAZA HAZIRLANIYOR

AKTAŞ PLAJ YAZA HAZIRLANIYOR

 

Büyükşehir Belediyesi Perşembe Aktaş Plajı’nı yenileyerek turizme kazandırıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Perşembe ilçesinde bulunan Aktaş Plajı’nı yine aynı isimle turizmde gözde mekânlardan biri haline getiriyor. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı, doğası ve özgün kimliğiyle büyük bir potansiyeli içinde barındıran plaj, çalışmalarına kısa süre önce başlanan Aktaş Plajı Restoran Projesi ile taçlanarak daha modern bir alana dönüşüyor.

Aktaş Plajı Restoran Projesi alanını ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, çalışmaları yerinde inceledi. Genel Sekreter Alp, inceleme ziyareti kapsamında Yapım İşleri Dairesi Başkanı Dursun Ali Kırmızıtaş’tan proje çalışmaları ile bilgi aldı.

Toplam 283 metrekare tek katlı ahşap konstrüksiyon sistemle yapılan restoran projesinde ve çevre düzenlemelerinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İçerisinde kapalı ve yarı açık yemek yeme alanları, bir adet orta şömineli kış bahçesi, açık alanda bir adet klasik ateş şöminesi, çocuk oyun odası, bir adet sahne alanı, bay-bayan WC’ler, bir adet engelli WC, 1 adet bebek bakım odası, mutfak bölümü, 2 adet depolama alanı, personel WC ve hazırlık odaları yer alan restoran ilçedeki önemli bir ihtiyacı karşılamış olacak. Haber merkezi