SPOR
Giriş Tarihi : 07-07-2021 21:30   Güncelleme : 07-07-2021 21:30

AKKUŞ'UN YABANCISI DİKKAT ÇEKİYOR

AKKUŞ'UN YABANCISI DİKKAT ÇEKİYOR

Geçtiğimiz sezon Efeler Ligi'ne çıkma fırsatını tie break setinde kaybeden Akkuş Belediyespor, yeni sezonda işini şansa bırakmak istemiyor. Şampiyon olabilmek için iyi bir kadro kuran Yeşil Beyazlı ekip, Kübalı voleybolcu Hiroshi Centelles Rosales transferiyle fark yarattı.

 

Yeni sezonda farklı bir yabancı oyuncuyla mücadele etmek isteyen Akkuş Belediyespor, Başantrenör Mehmet Aydın'ın raporu doğrultusunda Kübalı voleybolcu Hiroshi Centelles Rosales'i kadroya kattı.

Milli Takımda şans buluyor

İtalya, Romanya, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerin yanı sıra Küba milli takımında da forma giyen Hiroshi, Akkuş Belediyespor’u geçen yıl yakından takip ettiğini ve adını sıkça duyduğunu belirterek, “Akkuş Belediyespor geçtiğimiz yıl Efeler Ligi’ni son maçta kaybetti. Adını sıkça duyduğum hedefleri olan başarılı bir takım. Bu sezon Efeler Ligi hedefine ulaşabilmek için işi daha sıkı tutuyorlar. Ben de bu başarıda yer almak ve başarıya katkı sağlamak için Akkuş Belediyespor ile anlaştım” dedi.

Sorgun'da da oynadı

31 yaşındaki Kübalı voleybolcu Hiroshi Centelles Rosales, 196 cm boyunda. İtalya, Romanya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye’de Sorgun Belediyespor’da oynayan oyuncu Küba Milli Takımında da forma giydi.

Haber merkezi