SPOR
Giriş Tarihi : 08-04-2021 23:58   Güncelleme : 08-04-2021 23:58

AKKUŞ'A DİŞLİ RAKİPLER!

AKKUŞ'A DİŞLİ RAKİPLER!

Türkiye Voleybol Erkekler 1.Ligi B Grubu'nu 4. sırada tamamlayarak adını Play-Off'a yazdıran Akkuş Belediyespor, Yarı Final Etabında Alanya Belediyespor, Saint Joseph ve Mardin Yeni Kızıltepespor ile aynı grupta yer alacak.

İddialı başladığı sezonda ilk hedefi olan Play-Off'a ulaşmayı  başaran Akkuş Belediyespor'da sıra ikinci hedefe geldi. Yeşil Beyazlı ekip, Play-Off Yarı Final Etabını da başarıyla geçerek önce final grubuna ardından da Efeler Ligi'ne yükselmek istiyor.

Voleybol Erkekler 1.Ligi B Grubu'nda oynadığı 22 müsabakada 16 galibiyet 6 mağlubiyet alan Akkuş Belediyespor, topladığı 47 puanla grubu 4. sırada tamamlayarak Play-Off'un yolunu tuttu.

Ordu temsilcisi, Play-Off Yarı Final Etabında oynadığı grubun lideri Mardin Yeni Kızıltepespor ile diğer grubun ikincisi Alanya Belediyespor ve üçüncüsü Saint Joseph ile aynı grupta yer alacak.

Play-Off etabında rakipleriyle birer kez karşılaşacak olan Akkuş Belediyespor, grubu ilk iki sıra içerisinde tamamlaması durumunda adını final etabına yazdıracak.

Zorlu 3 maç

Yeşil Beyazlılar, gruptaki ilk müsabakasını 14 Nisan 2021 Çarşamba günü saat 16.30'da Ankara Başkent Spor Salonu'nda Yeni Kızıltepespor ile oynayacak. İkinci maçta isae bir gün sonra 16.30'da Alanya Belediyespor ile kozlarını paylaşacak olan Akkuş, son müsabakada ise 16 Nisan 2021 Cuma günü saat 15.30'da Saint Joseph ile karşı karşıya gelecek.

"Grubu ilk 2'de tamamlamak istiyoruz"

Antrenör Mehmet Aydın, grup müsabakalarında başarılı olarak Play-Off'a kaldıklarını hatırlatarak, "Verdiğimiz emeğin karşılığını aldık. İlk hedefimiz olan Play-Off'a ulaştık. Şimdi sırada Play-Off Yarı Final Etabı var. Burada birbirinden zorlu rakiplerle 3 maç oynayacağız. Ancak bizde oldukça iddialıyız. Alanya Belediyespor, Saint Joseph ve Mardin Yeni Kızıltepespor ile aynı grupta mücadele edeceğiz. Takımıma güveniyorum. Grubu ilk 2 sıra içerisinde tamamlayarak final etabına kalacağız" dedi.

Haber merkezi