GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2021 20:00   Güncelleme : 29-08-2021 16:45

AİLESİNE KURŞUN YAĞDIRDI!

AİLESİNE KURŞUN YAĞDIRDI!

Korgan ilçesinde 14 yaşındaki F.Y. fındık bahçesine gitme konusunda tartışmaya girdiği aile bireylerine polis babasının silahıyla kurşun yağdırdı. Annesi Rahime ve ağabeyi Murat Yalpı (18) ile anneannesi Cennet Gedek’i öldüren F.Y., babası Cemalettin Yalpı’yı ise ağır yaraladı. Küçük kardeşi Yusuf Eymen (4) ise canını komşulara kaçarak kurtardı.

14 yaşındaki çocuk Korgan'da dehşet saçtı

 

Ordu'nun Korgan ilçesinde 14 yaşındaki bir çocuk, fındık bahçesine gitme meselesi yüzünden tartıştığı ailesine kurşun yağdırdı, 3 kişi öldü, babası ağır yaralandı.

Olay, Korgan'ın Tepe Mahallesi Eğlence mevkisinde meydana geldi. F.Y., iddiaya göre, kahvaltı sofrasında aile bireylerine fındık toplamak istemediğini söyleyince tartışma çıktı. Bu sırada F.Y., polis babasının beylik tabancasını alıp, aile bireylerine kurşun yağdırdı.

3 kişi öldü

Annesi Rahime Yalpı ile anneannesi Cennet Gedek'i öldüren F.Y., babası Cemalettin ile ağabeyi Murat Yalpı'yı da yaraladı. Ağabeyi Murat Yalpı, Korgan Devlet Hastanesi'nden Fatsa Devlet Hastanesi'ne sevk edilirken, yolda hayatını kaybetti. Ağır yaralı baba Cemalettin Yalpı’nın tedavisi ise devam ediyor.

Eymen canını zor kurtardı

Olay sırasında odada bulunan ailenin küçük oğlu Yusuf Eymen'in (4) ise kaçarak olaydan kurtulduğu belirtildi.

Annesi, ağabeyi ve anneannesini öldüren, babasını ağır yaralayan F.Y. olay sonrası jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Tokat'ta polis olduğu öğrenilen Cemalettin Yalpı'nın fındık hasadı için memleketine geldiği öğrenildi.

Öte yandan olayda hayatı kaybeden aile fertleri dün Korgan ilçesinde toprağa verildi.

Konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Haber merkezi