GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2021 09:20   Güncelleme : 21-09-2021 09:20

ADIGÜZEL, DURUGÖL'Ü SORDU

ADIGÜZEL, DURUGÖL'Ü SORDU

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, TBMM’ye hazırladığı soru önergesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin bazı alanları satışa çıkarması ve yeşil alanlara imar izni vermesini sordu.'Hem Durugöl’ü yeniden imara açıyorsunuz, hem de vaktiyle buranın imar iptaline tazminat kaynağı olarak düşünülen AVM alanını üzerine Belediye binasını da katarak satıyorsunuz' diyen Adıgüzel, AVM inşaat alanının satışa çıkarıldığı bilgilerinin doğruluğunu sordu.

"Topyekün imara açıldığı doğru mudur"

Adıgüzel; "önergesinde şu sorulara yer verdi:

1. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Durugöl'deki Ordu-Giresun karayoluna komşu, paha biçilemez ve dar kıyı şeridinde kamu hizmetlerine uygun imkânlar açısından benzeri olmayan bir konumda olan Büyükşehir ek hizmet binası ve yanındaki AVM inşaat alanını satışa çıkardığı bilgileri doğru mudur?

2. Ayrıca Durugöl’deki yeni stadyum yakınındaki yeşil alan bir önceki yönetim tarafından imara açılmıştı. Şimdiki Büyükşehir yönetimi bu yapılaşmayı iptal etmişti. Ancak yeniden yapılan düzenlemede öncekinden daha vahim olarak önceki imar planındaki yeşil alanı da içine alacak şekilde topyekün imara açıldığı doğru mudur?

3. Satışa çıkarılan alanın satışının gerekçesi Durugöl’deki imarı iptal edilen alanın tazminatı olarak kamuoyuna duyurulmuştu. Hem aynı alana fazlasıyla imar verip hem de tazminat olarak gösterilen alanın satışının izahı nedir? Hem imar hem satış. Ne iş?"

Haber merkezi