GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2021 09:10   Güncelleme : 05-07-2021 09:10

AÇIK HAVADA SİNEMA VE KONSER KEYFİ!

AÇIK HAVADA SİNEMA VE KONSER KEYFİ!

Altınordu Belediyesi'nin, normalleşme sürecinin başlamasıyla 10 gün boyunca kesintisiz sürecek kültür etkinlikleri bugün 19 Eylül stadyumunda saat 21'de başlayacak konser programıyla start alacak.

Şehrin ortak hafızasında çok önemli bir yeri ve mazisi bulunan, kentin sporda büyük başarılara imza attığı ortak sevinçlerin coşkuyla yaşandığı 19 Eylül stadyumunda düzenlenecek Kültür etkinlikleri serisi 5 Temmuz Pazartesi akşam saat 21’de Karadeniz müziğinin son yıllardaki iddialı seslerinden ve her kesimden oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip yerel müzik gruplarından grup İMERA konseriyle başlayacak. İMERA grubunun sevilen şarkılarını seslendireceği etkinlik, halk oyunları gösterisi ile devam edecek.

Altınordu Belediyesi tarafından Pandemi döneminde gerçekleştirilen ve vatandaşların büyük beğenisini kazanan açık hava minderli sinema keyfi yeniden Altınordu’lularla buluşuyor. Katılımcı demokrasi örneklerinden bir uygulama ile minderli sinema etkinliklerinde gösterimi yapılacak filmler anket yoluyla halk tarafından belirlendi. Etkinlikler kapsamında 6 Temmuz Salı akşamı başlayacak minderli sinema keyfi 5 gece kesintisiz sürecek. 11 Temmuz Pazar akşamı Ordulu yerel grupların konseriyle devam edecek programlar da Altınordu Belediyesi vatandaşlara yine bir şehir klasiğine dönüşen Ufuk Gazozu ikramında bulunacak. 12-14 Temmuz akşamları yine minderli sinema ile vatandaşlar tarafından belirlenen filmlerin gösterimiyle devam edecek olan etkinlikler serisi 15 Temmuz Perşembe günü sevilen sanatçı Zafer İşleyen konseriyle son bulacak.

Başkan Aşkın Tören; "Biz aynı zamanda bir sanat şehri olma iddiasının sahibiyiz. Altınordu’muzu bir sanat şehri yapacak faaliyet ve etkinliklerimiz de kesintisiz devam edecek." dedi.

Haber merkezi