GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2021 15:33   Güncelleme : 15-07-2021 05:06

AÇIK HAVA SİNEMASI FİNAL YAPIYOR

AÇIK HAVA SİNEMASI FİNAL YAPIYOR

Altınordu Belediyesinin ‘kültür ve sanat şehri Altınordu’ mottosuyla pandeminin sosyal ve psikolojik etkilerini azaltmak, vatandaşlara moral desteği sağlamak amacıyla başlattığı yaza merhaba etkinlikleri Ordu’nun unutulmazları arasına giren açık hava sineması ile bu akşam final yapıyor.

19 Eylül stadyumunda 5 Temmuz Pazartesi akşamı grup İmera konseriyle başlayan kültür ve sanat etkinlikleri konser ve açık hava sinema programlarıyla dolu dolu geçti. 19 Eylül stadyumunda 4 gün boyunca süren etkinlikler 9 Temmuz’da sahile taşındı. 9 Temmuz’dan itibaren Akyazı sahilinde Altınordu Belediyesi ücretsiz otoparkına taşınan etkinlerde zaman zaman nostalji rüzgarlarının estiği açık hava sinemasında kimi zaman da tarihi bugüne taşıyan filmlerle katılanlar hüznü ve gururu bir arada yaşadılar.

Altınordu’luların ailece yoğun katılım ve ilgi gösterdiği etkinliklerde çocuklara özel akşamlar da yer aldı. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in vatandaşları yalnız bırakmadığı moral akşamlarıyla Altınordu’lular hem stres attılar hem de uzun pandemi arasından sonra hep birlikte bir etkinlikte bir araya gelmenin keyfini ve huzurunu yaşadılar. kartal moto kurye Birçok ilke sahne olan etkinlikler açık hava sineması öncesi Orduspor1967’nin şampiyonluğuna da ev sahipliği yaptı. Etkinlik alanında dev ekrandan canlı olarak verilen final müsabakası yüzlerce Ordulu’lu tarafından heyecanla takip edildi. Orduspor1967’nin zorlu bi mücadele maratonu sonunda ulaştığı şampiyonluk hep birlikte coşkuyla kutlandı.

maltepe moto kurye

Altınordu’lulara unutulmaz anılar katan kültür ve sanat etkinlikleri 10’ununcu ve son gününde bu akşam açık hava sinemasında; Türk tarihinde önemli bir yer tutan Sarıkamış savaşının konu edildiği Sarıkamış’ta yaşayan Mehmet ve Yusuf adlı iki çocuğun babalarının Sarıkamış'ta yaşadıkları köyde çeteciler tarafından öldürülmesinden sonra Sarıkamış cephesinde savaşan Mehmetçiklere ulaşmak üzere çıktıkları yolculuğun anlatıldığı ‘SARIKAMIŞ ÇOCUKLARI’ filmiyle final yapacak.

pendik moto kurye

Altınordu’nun ‘BİR KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİ’ olduğunu aktaran Başkan Tören, “etkinliklerimize minderini alıp gelen ailelerimizle birlikte huzur içerisinde zaman zaman maziye gittik, zaman zaman gösterimde en çok izlenen filmlerle birlikte güzel yaz akşamlarında bir buçuk yıllık pandeminin o ağırlığını üzerimizden attık. Mesafe hijyen ve maskeden taviz vermeden etkinliklerimiz bir kültür ve sanat şölenine dönüştü. Bu akşam final yapacak etkinliklerimizin son bölümüne değerli hemşehrilerimizi yine bekliyoruz. Dediğimiz gibi sanat ve kültür şehri Altınordu iddiamızı sürdürecek kültürel ve sanatsal faaliyetlerimizi Altınordu’lular ile buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber merkezi 

beykoz moto kurye