GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-03-2021 21:00   Güncelleme : 29-03-2021 17:02

8 ÖĞRETMEN COVİD'E YAKALANDI!

8 ÖĞRETMEN COVİD'E YAKALANDI!

Eğitim İş Ordu Şubesi, öğretmenlerin aşılanmadan yüz yüze eğitim vermeye devam ettikleri için pozitif vakaların sürekli arttığını belirterek, son olarak Durugöl Şehit Bayram Gümüş İlkokulu'nda 8 öğretmenin covid-19'a yakalandığı ve birçok öğrencide de virüse rastlandığı belirtildi.

 

Aşılama olmadan eğitime devam edilmemesi gerektiğini defalarca vurguladıklarını aktaran Eğitim İş Ordu Şubesi Başkanı Neşet Sayman, insan sağlığının her şeyden üstün olduğunu söyledi.

"Aşı olmadan devam edilmemeli"

Eğitim çalışanlarının risk altında olduğunu hatırlatan Sayman, şunları söyledi;

"Durugöl Şehit Bayram Gümüş İlkokulu, sekiz öğretmenimiz ve birçok öğrencide Covid 19 virüsü tespit edilmesi nedeniyle uzaktan eğitime geçmiştir. Başka birçok okulumuzda da vaka sayıları hızla artmaktadır. Arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize acil şifalar diliyoruz. Aşılama takvimine henüz eğitimcilerin çoğunluğu alınmamıştır. Eğitim çalışanlarını aşılamadan, gerekli tedbirleri almadan eğitim-öğretimi başlatarak öğrencilerimiz ve eğitimcileri dolayısıyla tüm halkı tehlikeye atan Milli Eğitim Bakanlığını kınıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı ve Ordu Valiliği, eğitim emekçileri aşılanmadan eğitim-öğretimi başlatma kararını yeniden gözden geçirmeli; insan sağlığını hiçbir şeyden üstün tutmamalıdır. Aşı olmadan eğitime kesinlikle devam edilmemelidir. "

Haber merkezi