GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-07-2021 22:45   Güncelleme : 07-07-2021 17:56

7,7 MİLYAR TL’LİK 306 YATIRIM

7,7 MİLYAR TL’LİK 306 YATIRIM

 

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda, 2021 yılı Haziran ayı sonu itibarıyla Ordu'da yürütülen 306 kamu yatırımı olduğunu belirten Vali Tuncay Sonel, bu yatırımların toplam proje bedelinin ise yaklaşık 7 Milyar 731 Milyon TL olduğunu söyledi.

Vali Sonel, ilimizdeki toplam 306 yatırım projesinin 107 adedinin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine ait olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“İlimizde yatırımlar ağırlıklı olarak; ulaştırma-haberleşme, tarım, eğitim, turizm, sağlık, enerji ve konut ile diğer kamu hizmetleri sektörlerinde yoğunlaşmaktadır."

Konuşmasında, Ordu'da yapılan yatırımlara büyük destek veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Vali Sonel, “Bu yatırımların ilimizde gerçekleşmesi için çaba ve emek sarf eden kıymetli Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Bürokratlarımıza, Bölge Müdürlerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Ordu Ailemizin her bir ferdine yöre halkımız adına çok teşekkür ediyorum" dedi.

Toplantıda, ilçe belediye başkanları, ilçelerinde yürütülen proje ve yatırımların son durumları hakkında bölge müdürlerinden detaylı bilgiler de aldılar ve taleplerini ilettiler. Haber merkezi